12 skvělých článků, které vám pomohou optimalizovat vaše softwarové portfolio

Prosinec 9, 2015
SoftwareONE Czech Republic

Autor

SoftwareONE Czech Republic

Přečtěte si 12 našich nejlepších článků o optimalizaci vašeho softwarového portfolia, které vám pomohou lépe spravovat vaše softwarové licence.

 1. 6 důvodů proč je VMware lídrem v Magickém kvadrantu Gartner pro virtualizační technologie
  Podle analytické studie Gartner 2014 Magic Quadrant, je VMware opět nezpochybnitelným lídrem ve virtualizačních technologiích. Organizace, které migrují na virtualizované IT, tak činí proto, že „hledají řešení virtualizace aplikací ze svých x86 serverů nebo operačních systémů, snížení nákladů spojených s nevyužitým serverovým hardwarem a zvýšení flexibility při dodávání serverové kapacity, kterou aplikace potřebují“.
 2. 7 osvědčených postupů jak spravovat vaši roční smlouvu Microsoft True-up
  Uzavření Microsoft Enterprise Agreement (EA) zaručuje každoroční vyhodnocení dodávek softwaru dle smlouvy, jako je například Microsoft True-up. Zákazníci musejí dodat detailní seznam kvalifikovaných zařízení a/nebo uživatelů pro určení celkového počtu licencí, nezbytných pro zajištění souladu s licenčními podmínkami. Aby mohl tento každoroční proces proběhnout co nejefektivněji, sestavili jsme přehled osvědčených postupů pro udržení přehledu nad softwarovými aktivy Microsoft.
 3. Základy licencování VMware – jak rozumět smlouvám VPP, EPP a ELA
  Nabídka licenčních smluv od VMware je relativně přímočará. V článku najdete stručný přehled tří hlavních licenčních smluv VMware, který začíná od malých zákazníků s menšími nákupy či počtem licencí a končí komplexními smlouvami pro velké podniky.
 4. Nový plán Office 365 E5 do konce roku 2015 nahradí E4
  Na výroční partnerské konferenci Microsoftu (WPC), která se konala 13. července, ohlásil Microsoft svoji novou sadu Premium Office 365 Enterprise Suite, což v podstatě znamená, že nový plán předplatného E5 nahradí ještě před koncem kalendářního roku současný plán E4.
 5. Microsoft Select Plus končí – jaké máte možnosti?
  Od 1. července 2015 končí smlouvy Microsoft Select Plus. Současní zákazníci se Select Plus smlouvou mohou pokračovat v nákupech nových produktů a obnově Software Assurance ještě jeden rok, ovšem po 1. červenci 2016 už nebude možné smlouvu obnovit a všechny nákupy prostřednictvím Select Plus vyprší po následujícím výročí uzavření smlouvy.
 6. Co pro vaše IT znamená ukončení podpory produktů Windows Server 2003 a SQL Server 2005
  Ukončení podpory (End of Support – EOS) je samo o sobě dost výmluvné – od Microsoftu již nebudou dodávány žádné další aktualizace k udržení integrity zabezpečení produktů Windows Server 2003 a SQL Server 2005. Pokud budou v těchto starších verzích operačního systému a aplikační platformy detekovány kritické zranitelnosti, nebude k dispozici žádné řešení pro jejich opravu.
 7. 11 důvodů, proč mít jediného partnera pro všechny vaše potřeby kolem licencování softwaru
  I s velkým množstvím softwaru, nezbytného pro hladký běh podniku, využívá mnoho organizací manuální sledování a správu svých softwarových licencí s využitím nástrojů, jako je excelová tabulka. Nejenže jde o časově velmi náročný úkol, ale navíc zde vzniká i riziko chyb v evidenci. Co kdyby ale byl lepší, mnohem efektivnější způsob, jak spravovat váš softwarový majetek? Naštěstí existuje!
 8. 6 příznaků nastávajícího softwarového auditu
  Podobně jako autonehoda nebo rostoucí ceny plynu je i softwarový audit téměř nevyhnutelnou událostí. Když výrobce softwaru zaklepe na vaše dveře a vyžádá si doklady o dodržování licenčních podmínek, nezbývá už jednoduše nic, co by vaše organizace mohla udělat, než přijmout tuto výzvu a udělat co se dá pro snížení nákladů.
 9. Licencování Oracle – jak se vyhnout některým běžným úskalím
  Inovace přichází v mnoha podobách. Například některé z nejgeniálnějších funkcí od Oracle nemají mnoho do činění se softwarem. Za dominancí tohoto dodavatele stojí spíše Pravidla technické podpory Oracle. O těchto pravidlech bylo napsáno již mnoho, takže účelem tohoto příspěvku není je vysvětlovat, ale upozornit nic netušící zákazníky na několik souvisejících úskalí.
 10. „Mobile First, Cloud First“ – Enterprise Cloud Suite od Microsoftu
  Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella slíbil změnu orientace firmy. Toto oznámenío Enterprise Cloud Suite (ECS), které vešlo v platnost 1. prosince 2014, znamenalo zásadní krok v úsilí Microsoftu o podporu zařízení třetích stran na bázi jednotlivých uživatelů, takže organizace mohou pohodlně nasazovat strategie pro cloud a BYOD.
 11. Jak rozumět licencování na základě IBM Processor Value Unit (PVU)
  Portfolio produktů IBM je velmi rozsáhlé. S širokou škálou produktů, čítající 18 860 různých položek v rámci Passport Advantage Programu IBM, přičemž každá z nich je dostupná na devíti různých cenových úrovních, mnoho velkých organizací zjišťuje, že je velmi složité, udržet si kvalitní znalost produktů, relevantních k jejich unikátním potřebám.
 12. Změny v licencování produktů Autodesk – co potřebujete vědět
  Autodesk následuje oborový trend v přechodu od modelů trvalých on-premise licencí ke cloudovým modelům licencování, založeným výhradně na předplatném. Autodesk již oznámil, že od 1. února 2016 nebude většina samostatných produktů k dispozici prostřednictvím trvalých licencí.

Pokud vás některé z těchto témat zaujalo, kontaktujte nás!

Diskuze je uzavřena