5 častých mýtů o Office 365

Květen 17, 2016
SoftwareONE Czech Republic

Autor

SoftwareONE Czech Republic

Jedním z nejběžnějších nedorozumění kolem Office 365 je přesvědčení, že tato služba poskytuje tradiční sadu Microsoft Office prostřednictvím internetového prohlížeče, jako její „lite“ verzi, ovšem s některými přidanými funkcemi, jako je Skype a OneDrive. Většina těch, kdo si toto myslí, je také přesvědčena, že nástroje Office 365 mohou být využívány pouze online.

Pravdou je, že Office 365 představuje jen jinou cestu, jak poskytovat nástroje Office, které jsou rovněž instalovány na zařízeních uživatele, a další bohatou funkcionalitu Office 365, jako je integrace Skype for Business a Active Directory.

Zjistěte, jak mohou menší a středně velké firmy nasadit Office 365 za pouhé dva dny, stažením naší bezplatné příručky Podpora obchodních výsledků s Office 365 >>

 1. Přechod na Office 365 vyžaduje nasazení cloudu ve stylu všechno, nebo nic.

Přestože má Office 365 cloudové komponenty, jako je využití Active Directory Domain Services služby Microsoft Azure pro řízení identit, malé a středně velké firmy nemusí kompletně přecházet do cloudu. Většina z nich zaujme hybridní přístup, při kterém přesune do cloudu jednu nebo několik málo aplikací, jako je například e-mail, a v průběhu času pak aplikace další. Čtyřkrokový proces společnosti SoftwareONE, popisovaný v této příručce, může pomoci vyvinout pečlivě zvážený plán, který bude odpovídat potřebám a zdrojům menších a středně velkých firem.

 1. Nedostatečná zpětná kompatibilita pro integraci starších systémů může narušit procesy a pracovní postupy.

Společnosti Microsoft a SoftwareONE vědí, že mnoho malých a středně velkých firem může mít kriticky důležité aplikace a doplňky pro Office, které musejí zůstat funkční, aby se zabránilo potenciálně vážnému narušení provozu. Z tohoto důvodu vyvinul Microsoft velké úsilí, aby zajistil, že aktualizace na Office 365 neovlivní ostatní sotwarové aplikace.

Během dvou let měsíčních aktualizací Office 365 například nedošlo k žádným změnám v objektovém modelu nebo API. Microsoft také úzce spolupracuje s předními světovými poskytovateli softwaru, aby zajistil, že jejich aplikace pracující s Office budou fungovat i s Office 365.

 1. Pro přístup k aplikacím Office 365 je nutné nepřetržité připojení k internetu.

Navíc k veškeré své cloudové funkcionalitě a administrativním nástrojům, poskytuje Office 365 uživatelům na jejich zařízeních kompletní sadu aplikací pro produktivitu a spolupráci. Tímto způsobem mohou používat své nástroje když jsou off-line, stejně jako když jsou on-line. A svoje soubory a data mohou synchronizovat, jakmile jsou opět on-line. Veškeré licencování a aktualizace probíhají prostřednictvím SaaS ve vysoce zabezpečeném cloudu Microsoft Azure.

Služba Office 365 se od lokálních verzí Office (např. Office 2013 pro Windows) liší pouze v tom, jak je zkompilována, nikoli svojí funkční výbavou nebo v umístění svého kódu. Například, namísto kompilování instalačního balíčku, jako je MSI Install, vytvoří Microsoft App-V lokální prostředí ve kterém běží aplikace kompletně ve svém vlastním paměťovém prostoru, což uživatelům umožňuje spouštět Office 365 a jakékoli z předchozích aplikací, založených na MSI, současně na stejném zařízení. I to podporuje výše zmíněnou zpětnou kompatibilitu se staršími verzemi.

 1. Umístění dat do cloudu snižuje možnost kontroly a zvyšuje bezpečnostní rizika.

Mnoho malých a středně velkých firem se obává ztráty lokální kontroly nad svými daty, zatímco je v cloudu vystaví potenciálnímu čmuchání vládních organizací a konkurentů, nemluvě o kybernetických zlodějích. Takové obavy jsou neopodstatněné.

Zaprvé, s integrovanými Active Directory a Rights Management Services (RMS), si administrátoři v malých a středně velkých firmách udrží plnou kontrolu nad řízením identit, stejně jako nad přístupem uživatelů k doméně a datům. Místo toho se zbaví kapitálových a provozních výdajů – nemluvě o času, úsilí a starostech – spojenými se správou on-premise datových úložišť.

Zadruhé, Microsoft byl prvním poskytovatelem cloudových služeb, který v roce 2015 splnil podmínky Mezinárodní organizace pro normalizaci (ISO), které zavádějí jednotný, globální přístup k ochraně soukromí dat uložených v cloudu. Britský normalizační institut nezávisle na tom potvrdil, že Microsoft Azure i Office 365 odpovídají požadavkům standardu na ochranu dat.

Zatřetí, řízení zabezpečení na lokální bázi vyžaduje experty s odbornými znalostmi na plný úvazek, kteří si ovšem zpravidla nechají dobře zaplatit – takový náklad si většina malých a středně velkých firem nemůže dovolit, a také velké podniky mají problém s nimi držet krok. Zdá, se že každý týden přináší nové zprávy o dalším významném narušení zabezpečení dat. Ale protože je Office 365 hostováno v Azure, je zabezpečení na stejné úrovni jako v mnoha vládních organizacích – a může být i vyšší.

 1. Office 365 neodpovídá požadavkům na soukromí dat v mnoha odvětvích.

Ať už lékařské ordinace, pojišťovací agentury nebo místní obchodníci, většina malých a středně velkých firem podléhá přísným předpisům, které řídí soukromí jejich dat o pacientech, klientech a zákaznících.

Jak již bylo zmíněno, Microsoft učinil všechny nezbytné kroky pro zabezpečení dat svých zákazníků Office 365. Nejen že mezi jeho zaměstnance patří špičkoví bezpečnostní experti, ale také odborníci na dodržování předpisů. Tito specialisté znají detaily i aktuální informace o nejnovějším vývoji v širokém rozsahu pravidel a předpisů.

Mezi tyto předpisy patří:

 • Health Insurance Portability and Accountability Act (HIPAA)
 • Sarbenes-Oxley (Sox)
 • The Federal Information and Security Management Act (FISMA)
 • Vzorové doložky Evropské unie EU
 • US and EU Safe Harbor Frameworks
 • Family Educational Rights and Privacy Act (FERPA)
 • Canadian Personal Information Protection and Electronic Documents Act

Shrňme si to – Zbavení se mýtů a podpora obchodních výsledků

Office 365 poskytuje uživatelům maximální flexibilitu: Nejen že mohou přistupovat k těmto nástrojům a jakýmkoli datům uloženým v cloudu kdykoli a odkudkoli, také mohou tyto nástroje a data využívat na většině libovolných zařízení. To může být důležité pro menší a středně velké firmy, které mohou navíc podporovat uživatele v používání vlastních zařízení (BYOD), což pomůže snížit náklady na klientská zařízení. Office 365 podporuje platformy Windows a Apple OS X na desktopech, noteboocích i počítačích typu 2 v 1. Podporuje rovněž tablety a smartphony využívající operační systémy Android, iOS a Windows.

Jak je zmíněno výše, toto je jen malý výňatek z širší příručky, která pomáhá organizacím všech velikostí chytřeji nasadit Office 365 prostřednictvím programu Cloud Solution Provider (CSP). Abyste o tomto programu zjistili více, klikněte na tlačítko níže pro stažení naší bezplatné příručky.

Příručka

Podpora obchodních výsledků s Office 365

Stáhnout

image001

 

Diskuze je uzavřena