720

Budoucnost inteligentní komunikace – kombinace Skype for Business a Microsoft Teams

Tento podzim společnost Microsoft představila na vývojářské konferenci Microsoft Ignite několik novinek pro podnikovou oblast. Jedním z nejvíce vzrušujících oznámení byla integrace nástroje Skype for Business Online do systému Microsoft Teams.

Satya Nadella ve svém projevu zdůraznil posun v technologických paradigmatech od „technology-first“ přes „cloud-first“ technologie až po inteligentní cloud a inteligentní komunikaci, které mají za cíl podpořit kreativitu a spolupráci na moderním pracovišti. V tomto kontextu CEO společnosti Microsoft oznámil, že Skype for Business, který za posledních 12 měsíců zdvojnásobil počet uživatelů, spojí své síly s nejnovější aplikací pro sjednocení komunikace Microsoft Teams. Od svého uvedení v březnu 2017 prokazuje Teams svou oblíbenost a atraktivitu a využívá jej již více než 125 000 organizací.

 

Microsoft Teams – centrum pro týmovou práci a komunikaci

Nová vize společnosti Microsoft pro inteligentní komunikaci má přesahovat rámec tradičních řešení pro sjednocenou komunikaci a umožnit efektivněji plnit týmové úkoly, zvyšovat produktivitu a spravovat veškerou komunikaci v jediné platformě. Teams sdružuje sdílené úložiště souborů, chatovou komunikaci a nástroje pro spolupráci, čímž vytváří centrum pro týmovou práci v Office 365. Nyní navíc nabízí hlasové hovory pro firemní využití, aby se tak mohl stát primárním klientem pro inteligentní komunikaci v Office 365.

 

Co to znamená pro vaši organizaci?

  • Microsoft Teams budou novou front-end aplikací s moderním uživatelským rozhraním pro nástroje pro konečné uživatele, pro spolupráci a produktivitu, to vše v jednom tlustém klientovi; včetně aplikací OneNote, OneDrive, Excel, Word, Persistent Chat (nebo Historie chatu), Telephony, Desktop Share, Meeting & Conferencing, Planner a SharePoint Sites.
  • Funkce Enterprise Voice (příchozí a odchozí hovory na čísla PSTN, včetně podržení, přenosu hovorů, hlasové schránky a audiokonference) budou přeneseny do nástroje Teams.
  • Microsoft Teams má ve všech klientských zařízeních stejnou architekturu HTML5.
  • Nová média zajišťují lepší výkon sítě a kvalitu hlasu.
  • Jedno společné administrátorské centrum pro Skype for Business a Teams.

A co organizace, které používají Skype for Business přímo na svých zařízeních? Musejí teď opustit své on-premise prostředí? Zde je důležité připomenout, že klient Skype for Business instalovaný přímo v zařízeních stále kraluje. Microsoft proto bude podporovat server Skype for Business pro on-premise využití a hybridní potřeby zákazníků. To znamená:

  • Klienta Skype for Business bude v dohledné budoucnosti možné nadále používat (vedle sebe nebo pouze v Teams).
  • Serverová verze Standard Edition, Persistent Chat a Role Director pro Skype for Business budou ukončeny.
  • Pro hybridní setupy budou použita cloudová řešení (včetně fronty volání, hlasové schránky, automatické obsluhy, ověření identity a podobně).

 

Kromě toho společnost Microsoft vydá oficiální plán nových verzí nástrojů pro komunikaci a spolupráci koncem října roku 2017. Na základě toho, co dnes víme, očekáváme přechodné období na posouzení toho, jsou-li Microsoft Teams v prostředí Office 365 pro danou organizaci ta správná volba.

Kontaktujte SoftwareONE a dohodněte si individuální konzultaci a zjistěte, jak může budoucnost komunikace a spolupráce formovat vaši organizaci. Rádi vám pomůžeme se správně a včas rozhodnout pro aplikaci Microsoft Teams na cloudu, Skype for Business na vašich zařízeních nebo pro hybridní nasazení.