eduKonference

Edukonference

Během října letošního roku měl náš EDU tým možnost zúčastnit se již druhého ročníku odborné roadshow Edukonference po městech České republiky, která byla určena pro zástupce základních a středních škol. Díky organizátorovi akce jsme se mohli seznámit s regionálními školami v Praze, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Karlových Varech, Brně a Ostravě. V rámci akce jsme rovněž účastníkům představili naše služby. Náš příspěvěk byl o možnosti aktivní pomoci s nasazením služeb Microsoft Office 365, které nabízí Microsoft pro školy v základní verzi zdarma. Díky službě Cloud Support jsme zákazníkům představili, jak umíme pomoci se základním nastavením, tak i s následnou podporou základního vzdělávání pro učitele a zaměstnance škol pro aktivní využití služeb Office 365. Nejen pro potřeby fungování školy, ale i pro možné zapojení žáků a studentů v rámci výuky, jako je například sdílení domacích úkolů.

Díky diskuzi, kterou jsme s jednotlivými učiteli i řediteli škol vedli, jsme zjistili, že školy chtějí řešit implementaci Office 365 do svých škol i pro potřeby výuky, nicméně jim do této doby chyběl partner, který s tím má reálnou zkušenost a umí zákazníkovi pomoct.  To je přesně to, co chceme školám poskytnout – aktivní partnerství nejen pro implementaci řešení, ale i pro kontinuální učení jak technologie efektivně využít. Zároveň jsme s účastníky řešili otázku licencování produktů a změn u společnosti Microsoft, kde jsme představili různé způsoby nákupu softwarového vybavení pro školy.

V rámci konference byly prezentovány i další velice zajímavé trendy a technologie, jako jsou nové tabule, interaktivní výuka chemie a fyziky, využití virtuální reality pro účely výuky  I nové metody výuky jazyků ve školách. Co zaujalo všechny návštěvníky konference nejvíce? Řešení virtuální reality pro školy a výuku.

Těšíme se na příští rok a další ročník této akce a doufáme, že opět přinese nové trendy a inspiraci pro zlepšení kvality výuky na školách a pomůže vám ve vaší práci. Doufáme, že se tam potkáme i s vámi!


Kontaktujte naše experty!

Jana Čudejková
Petr Biskup
Jiří Chytil