Hledáme správný poměr mezi pracovním a soukromým životem: Jak může pomoci cloud?

Červenec 10, 2016
SoftwareONE Czech Republic

Autor

SoftwareONE Czech Republic

Jak můžete zefektivnit svůj pracovní život? A jak můžete pracovat podle svého a najít si více času na věci, které máte rádi? Odpověď může spočívat v cloudových softwarových řešeních

Cloudový software revolučním způsobem mění způsob, jakým firmy podnikají. Mnoho globálních organizací již těží z výhod, které přinesla migrace jejich IT infrastruktury do cloudu, včetně:

  • Vyšší úrovně zabezpečení dat
  • Snížených nákladů na infrastrukturu a údržbu
  • Zlepšení spolupráce napříč více místy
  • Vylepšené redundance dat

Výhody cloud computingu vnímají i zaměstnanci, jelikož mnoha lidem umožňuje dosažení lepšího vyvážení pracovního a soukromého života.

Pracujte kdekoli a kdykoli

Jestliže je IT infrastruktura vaší firmy hostována v cloudu, můžete pracovat kdekoli jen chcete a kdy chcete. Vše co potřebujete pro přístup k firemním datům, je vaše zařízení, dobré síťové připojení a vaše přihlašovací údaje pro bezpečné přihlášení.

Pak můžete kontrolovat a odpovídat na e-maily na cestách. Můžete přistupovat k aplikacím a dokumentům podle potřeby, kdykoli chcete a kdekoli se nacházíte – doma, v hotelu, na vlakovém nádraží nebo na letišti. A také můžete mnohem rychleji reagovat na urgentní problémy. Už nejste přikováni ke svému pracovnímu stolu nebo vázáni standardní pracovní dobou od devíti do pěti. A s nástroji jako Skype for business už ani nebudete muset být v kanceláři, abyste se mohli zúčastnit schůzky.

Zvolte si svoje zařízení

Nechcete s sebou všude nosit notebook? Žádný problém. S cloudovými softwarovými službami můžete mít přístup ke všemu, co potřebujete – od e-mailů po poznámky, tabulky, prezentace a další důležité dokumenty – na jakémkoli mobilním zařízení.

Takže i když jste na cestách jen se svým telefonem, stále si můžete přečíst a upravit ten důležitý powerpointový dokument. Nebo můžete upravovat svoje tabulky, v pohodlí na pohovce se svým tabletem. A vše je okamžitě nahráváno zpět na váš podnikový server.

Stabilnější služby

Pracujete z domu, ale podnikový server se porouchá. Nemůžete přistupovat ke svým dokumentům, takže promarníte celý den. Nebo ještě hůř, máte flexibilní pracovní dobu a chcete si zkontrolovat e-maily v noci, ale IT oddělení si naplánovalo pravidelnou údržbu serveru, takže nemáte ke své poště přístup.

Když budete mít vše uložené v cloudu, nic z toho nebude problém. Získáte mnohem spolehlivější a stabilnější služby. Datové centrum spravující vaše dokumenty zvýšilo úroveň redundance, aby zajistilo, že se nic nepokazí. Proto můžete vždy přistupovat k tomu, co potřebujte. A můžete se spolehnout, že svůj čas strávíte prací – nikoli pokusy o přístup na neodpovídající server.

Sdílejte informace jednodušeji

Nepotřebujete být v kanceláři, abyste mohli sdílet soubory s kolegy. A nepotřebujete žádat IT oddělení, aby nastavilo dočasný přístup pro třetí stranu, aby mohla přistupovat na váš server. Můžete sdílet dokumenty kdekoli se nacházíte a s jakýmkoli zařízením které používáte. I když lenošíte u bazénu.

Dejte lidem vědět, co právě děláte

Není únavné, když se snažíte sehnat kolegu, ale nevíte, kde je? Poslali jste mu e-mail, on neodpověděl a pak jste zjistili, že je právě na dovolené. Pokud byste to věděli dřív, mohli jste věc vyřešit s někým jiným a ušetřit si cenný ztracený čas.

S cloudovou infrastrukturou můžete snadno zjistit, zdali jsou lidé on-line, off-line, na schůzce nebo na dovolené. Takže si můžete ušetřit všechen stres a problémy, když se pokoušíte někoho zastihnout a čekáte na odpověď. Můžete také zajistit, aby ostatní věděli, kdy je možné zastihnout vás. A když ne, budou vědět, že vás nemají obtěžovat.

Najděte správný poměr

Díky cloudu můžete pracovat podle vlastních pravidel. A můžete si užít mnohem výhodnější poměr mezi pracovním a soukromým životem. Nemusíte být v kanceláři, když nechcete. A nemusíte být v pasti tradiční pracovní doby. Může pracovat kdy chcete a kde chcete – bezpečně díky vědomí, že máte přístup ke všemu, co potřebujete, a být tak produktivní, jak je to jen možné.

Takže můžete získat volný čas na další důležité věci – jako je strávit kvalitní čas se svoji rodinou, zbavit se stresu při koníčcích nebo prostě jen žít život. A pamatujte na to, že když budete zrelaxovaní, šťastnější a produktivnější, bude to dobré i pro vaši firmu.

cestou cloudu

Diskuze je uzavřena