Microsoft mění minimální požadavky podnikových smluv: Je čas podívat se blíže na MPSA

Únor 4, 2016
SoftwareONE Czech Republic

Autor

SoftwareONE Czech Republic

Společnost Microsoft plánuje od 1. července 2016 změnit minimální počet uživatelů nebo zařízení ve Smlouvě Enterprise ze současných 250 na 500. Tento krok je spojen s důležitým rozhodnutím spojeným s hledáním optimálního řešení pro vaši společnost, které pro vás bude výhodné a bude na změnu podmínek reagovat. Řešení představuje Smlouva na produkty a služby Microsoft (Microsoft Products and Services Agreement, MPSA). Tuto smlouvu společnost Microsoft doporučuje organizacím s méně než 500 uživateli či zařízeními ve všech zemích a regionech, kde je program MPSA k dispozici.

K čemu slouží MPSA?

MPSA je smlouva na dobu neurčitou, která nabízí zákazníkům možnost nakoupit si jen to, co potřebují, a to ve chvíli, kdy to potřebují. Jedná se tak o rychlý a flexibilní nástroj licencování, navržený pro přechod od podpisu smlouvy k použití produktu během několika krátkých hodin.

V rámci MPSA není žádný požadavek na standardizaci podnikových produktů. Zvolíte si dle vlastních potřeb koho chcete licencovat, a jaký produkt nejlépe odpovídá každému uživatelskému profilu. Může to být libovolná kombinace přístupových licencí (CAL) pro uživatele a zařízení, výběr aplikací Office Pro Plus či Office Standard a plánů O365 Enterprise.

Smlouva MPSA je navržena tak, aby umožnila kreativní nákupní strukturu, která splní potřeby vaší společnosti. Každé smlouvě MPSA je přidělen administrátor smlouvy a další nákupní účty mohou být definovány pobočkami, divizemi, odděleními či lokalitami. Celková kombinace nákupů pro všechny nákupní účty je agregována pro optimalizovanou nákupní úroveň.

Co může být nakoupeno prostřednictvím MPSA?

MPSA nabízí nákupy tradičního on-premise softwaru včetně, nebo bez Software Assurance. Jestliže je pro vás Software Assurance správnou volbou, je k dispozici možnost platit vše předem nebo ročně po dobu 36 měsíců.

V případě, že v rámci vašeho prostředí preferujete cloudové služby nebo hybridní variantu kombinovaného licencování produktů užívaných on-premise a v cloudu, umožňuje MPSA předplatné cloudových služeb včetně plánů O365 Enterprise a CRM s dodatečným benefitem v podobě slev na balíček Enterprise Cloud Suite (ECS). MPSA nově obsahuje i službu Azure s možností pay-as-you-go, která vám umožní flexibilně platit pouze za využité služby Azure a odstranit tak proces odhadování pro roční závazek.

Nejnovějším přírůstkem do MPSA je možnost víceletého předplatného cloudových služeb. Garance ceny vám tak umožní zakoupit jedno-, dvou- nebo tříleté předplatné s pevnou cenou, i když cena na trhu poroste.

Microsoft nepřetržitě aktualizuje smlouvu MPSA o další možnosti cloudových služeb. V blízké budoucnosti očekáváme možnost kratších termínů předplatného. Toto jedno- až jedenáctiměsíční předplatné bude perfektním řešením pro sezónně nebo projektově orientované uživatele. Díky těmto možnostem tak zaplatíte jen za to, co budete potřebovat, a když to budete potřebovat.

Řízení a podpora cloudu pro vaši MPSA

Všichni zákazníci O365 s MPSA mají možnost zahrnout při svém cloudovém nákupu řízenou podporu, poskytovanou společností SoftwareONE. Naše špičková podpora nabízí konzultační služby pro integraci cloudových produktů do vaší současné infrastruktury, stejně jako řízení incidentů spojených s úrovní služby. Od administrace vašeho pronájmu po každodenní využití produktu O365, podpora cloudu od SoftwareONE pomáhá usnadnit spolehlivé nasazení cloudových produktů v rozsahu jejich nákupu prostřednictvím MPSA.

Výhody podpory cloudu

  • Víceúrovňové plány podpory vhodné pro společnosti všech velikostí, rozsahu a z jakékoli vertikály.
  • Analytické reporty navržené pro optimalizaci využití, trendu a zvyků vašeho pronájmu O365 a produktů.
  • Úroveň závažnosti stanovená na úrovni požadavků zákazníka na incidenty nebo služby.
  • Škálovatelnost pro integraci s vašimi současnými platformami podpory umožňuje zákazníkovi určit optimální úroveň zapojení SoftwareONE.

Chcete se dozvědět více o změně počtu uživatelů či zařízení v podnikových smlouvách a proč je MPSA ideálním řešením?

Kontaktujte společnost SoftwareONE na adrese: info.cz@softwareone.com

Diskuze je uzavřena