Microsoft Teams – centrum tímovej spolupráce v Office 365

Listopad 18, 2016
SoftwareONE Czech Republic

Autor

SoftwareONE Czech Republic

Spoločnosť Microsoft počas minulého týždňa predstavila nástroj Microsoft Teams ktorý je integrálnou súčasťou balíka cloudových služieb Office 365. Ide o nový nástroj poskytujúci chat komunikáciu v rámci tímov a rýchly prístup k najčastejšie používaným dokumentom a aplikáciám, čím zvyšuje efektívnosť spolupráce v Office 365. Microsoft Teams spája ľudí, rozhovory, obsah aj ďalšie nástroje obsiahnuté v Office 365, ktoré tímy potrebujú k efektívnej spolupráci.

Microsoft Teams pozostáva zo štyroch kľúčových častí:

Tímový chat: Microsoft Teams poskytuje integrovaný chat, konverzácie sú prístupné všetkým členom tímu a je taktiež možné aj zasielanie súkromných správ. Nechýba ani možnosť využitia bohatej knižnice emotikonov a animovaných GIF obrázkov, ktoré ponúkajú zábavný a ľudskejší spôsob ako sa v digitálnom prostredí vyjadrovať.
O365 Týmová spolupráce
Centrum tímovej spolupráce: Microsoft Teams prepája prostredie Office 365 v celej šírke. Používatelia môžu využívať hlasové aj video schôdzky a pracovať s dokumentmi Microsoft Office priamo v prostredí Microsoft Teams. Microsoft Graph inteligentne napomáha vyhodnocovať relevantnosť, vyhľadávanie či zdieľanie informácií. Prostredie nástroja Microsoft Teams je začlenené do Office 365 Groups, čo užívateľom uľahčuje využívanie jednotlivých komunikačných nástrojov pri zachovaní kontextu a ponúka možnosť zdieľania obsahu s ostatnými členmi tímu.
O365_centrum_tymove_spoluprace
Možnosti úpravy podľa špecifických požiadaviek: Prostredie nástroja Microsoft Teams je možné prispôsobiť tak, aby spĺňalo špecifické požiadavky a nároky jednotlivých tímov. Členovia tímu si môžu sami vytvoriť kanály určené na zoradenie konverzácií podľa danej témy záujmu pomocou prvku Tabs (Záložky), ktorý poskytuje rýchly prístup k najpoužívanejším dokumentom a aplikáciám. Tieto Tabs (Záložky) je možné využiť v rámci Office 365 aj pre ďalšie služby ako napríklad OneNote, SharePoint, Planner a plánovaná je aj podpora integrácie so službami tretích strán, ako napríklad Zandesk, Asano, Twitter alebo GitHub. Podporuje ďalej aj Microsoft Bot Framework, ktorý umožňuje do tímového prostredia integrovať inteligentné riešenia od rôznych externých poskytovateľov služieb.
O365_marketing
Vysoká miera bezpečnosti dát: Ako súčasť Office 365 ponúka Microsoft Teams pokročilé zabezpečenie dát, všetky informácie sú počas prenosu aj pri lokálnom uložení šifrované bez trvalého prístupu k používateľským informáciám. Overovanie je možné aj formou viacfaktorového procesu, ktorý poskytuje zvýšenú ochranu identity. Microsoft Teams bude pri globálnom uvedení na trh podporovať uznávané štandardy dodržiavania ochrany dát, ako napríklad spracovanie dát v súlade s predpismi Európskej Unie EUMC, HIPAA, BAA, ISO 27001, ISO 27018 a SSAE 16 SOC 2 (typ I a II).

Podporované platformy a stručný popis častí nástroja

Nástroj Microsoft Teams je podporovaný na platformách Windows, OS X (Mac), Android, iOS (iPhone a iPad) a samozrejmosťou je aj prístup pomocou webového prehliadača.
Jednotlivé časti nástroja sú: Activity (aktivity), Chat, Teams (tímy), Meetings (schôdzky), a Files (súbory).

  • Záložka „Activity” zobrazuje doručené notifikácie
  • “Chat“ umožnuje priamu 1:1 komunikáciu s ostatnými užívateľmi
  • ”Teams” zobrazuje tímové diskusné skupiny
  • „Meetings“ je prehľadný kalendár zobrazujúci naplánované diskusie
  • „Files“ je adresár v ktorom sú uložené potrebné tímové dokumenty, obrázky a podobne

Preview verzia už k dispozícii

Preview verzia Microsoft Teams v Office 365 je dostupná všetkým zákazníkom s Office 365 Business alebo Enterprise plánom a je momentálne k dispozícii v 181 krajinách a v 18 jazykoch. Administrátori Office 365 môžu sprístupniť nástroj Microsoft Teams užívateľov priamo z administrátorského centra Office 365.

Nástroj Teams je dostupný ZDE, na tejto adrese je možné stiahnuť aj desktopovú Teams aplikáciu.

Predpokladaná globálna dostupnosť Teams je počas prvého štvrťroka 2017. Podrobnejšie informácie o Microsoft Teams môžete nájsť na adrese Microsoft News Center.

Autor: Martin Semjan

cestou cloudu

Diskuze je uzavřena