Microsoft zvedá cenu licencí CAL vázaných na uživatele o dalších 15 %: jaký dopad bude mít na vás tato změna?

Srpen 12, 2015
SoftwareONE Czech Republic

Autor

SoftwareONE Czech Republic

Svým nejnovějším oznámením, že ceny licencí CAL vázaných na uživatele pro místně instalovaný software se k 1. červenci 2015 zvednou přibližně o 15 %, Microsoft znovu dává jasně na vědomí silnou orientaci na svou vizi „Mobile First, Cloud First“. S nástupem podnikového modelu BYOD využívají pracovníci s pevně danou, omezenou sadou úloh, svá vlastní zařízení téměř tak často jako informační pracovníci. Jinými slovy, zaměstnanci na všech úrovních požadují přístup k podnikové síti ze svých zařízení, což činí licence CAL vázané na uživatele cenově efektivnější i přes uvedený 15% nárůst jejich ceny.

Investice Microsoftu do podpory různých telefonů a tabletů spolu s multiplatformními funkcemi pro Apple a Android rozšířila možnosti přístupu uživatelů k místním serverům licencovaným prostřednictvím sad CAL. Ceny licencí CAL vázaných na zařízení se nemění, což je ale opět důsledkem rostoucího využívání modelu BYOD s licencemi CAL vázanými na uživatele oproti strategickému posunu k udržení ceny licencí CAL vázaných na zařízení. Sečteno podtrženo – tento nárůst cen ovlivní všechny on-premise CAL licence vázané na uživatele.

Jelikož zvýšení ceny licencí CAL vázaných na uživatele vstupuje v platnost od července, představuje to významnou pobídku k prodloužení stávající smlouvy na licence CAL vázané na uživatele již v červnu. Vyhnete se tak růstu jejich ceny. Pokud ale uzavřete licenční smlouvu na cloudová řešení, jako je například Enterprise Mobility SuiteEnterprise Cloud Suite nebo Office 365 Enterprise, budou mít vaši uživatelé stále přístup k místním serverům a zároveň funkce cloudových služeb.

David Comings, SoftwareONE

Diskuze je uzavřena