Migrace z podnikové smlouvy – definujte problém před hledáním řešení

Únor 15, 2016
SoftwareONE Czech Republic

Autor

SoftwareONE Czech Republic

Již víte, že Microsoft zvyšuje minimální počet počítačů pro podnikové smlouvy (Enterprise Agreement, EA) z 250 na 500. Jste zde, protože chcete vědět, co s tím dělat. No, máme pro vás novinku: není zde žádné „univerzální řešení pro všechny“. Ve skutečnosti může být vaše řešení stejně tak unikátní, jako samotné vaše podnikání. Takže, i když jsme navrhovali, že Smlouvy na produkty a služby Microsoft (Microsoft Products and Services Agreements, MPSA) a program Cloud Solution Provider (CSP) jsou ideálním přechodem z podnikových smluv, možná jsme MĚLI postupovat obráceně. Pojďme tedy prozkoumat problém, dříve než navrhneme řešení.

Historie dojednávání podnikových smluv

Bez ohledu na to, jak velký je váš podnik, tento krok nám dává možnost nahlédnout skrze Microsoft na to, co přinese budoucnost multilicenčních programů. Zatímco někteří to mohou vnímat jako agresivní taktiku, já vidím v této změně příležitost, jak mohou firmy získat zpět kontrolu nad svojí strategií pro multilicence.

Dříve bylo mantrou, že „pokud máte více než 250 zaměstnanců, je pro vás podniková smlouva nejlepším, fiskálně strategickým licenčním prostředkem“ a to byl v podstatě konec diskuse. Tato strategie ovšem dávala mnohem větší smysl před 6 lety, než jak je tomu dnes.

Nyní máme společnosti, které se posouvají od on-premise či trvalých licencí založených na zařízeních k licencím založeným na předplatném nebo počtu uživatelů cloudu. Plán, načasování a strategie tohoto posunu se liší firmu od firmy z celé řady důvodů:

  • Současný a budoucí rozpočet
  • Existující hardwarová infrastruktura
  • Požadavky na shodu s předpisy (např. HIPAA)
  • Nové požadavky podnikání (např. Business Intelligence)
  • Fúze, akvizice a převody

Odhalení těchto důvodů a vytvoření tohoto plánu je stále obtížnější, s tím, jak se potřeba a rozpočet na software přesouvá mimo rozpočet IT oddělení, například k jednotlivým oddělením, jako jsou obchod, marketing nebo výroba, které nyní mají svůj vlastní rozpočet na software. Sladění strategie pro všechna tato oddělení je klíčové pro kontrolu nad výdaji za software.

Definujte problém před hledáním řešení možností vaší podnikové smlouvy (EA)

Seminář Poradenské služby Microsoftu (Microsoft Advisory Services, MAS) je nejlepší cestou k překonání těchto rozdílů a vytvoření komplexního softwarového plánu pro vaši společnost. Seminář se nezabývá smlouvou, což znamená, že shromážděním všech odpovídajících informací ohledně VŠECH aspektů vašeho podnikání vám vaše strategie licencování softwaru určí jaké licenční prostředky použít a ne jak je obejít. Pochopením vašich budoucích podnikatelských iniciativ a s využitím vašich stávajících nároků, vám seminář MAS odhalí optimální plán toho, kde chce vaše firma být z pohledu softwaru v následujících 3–6 letech.

Ať vaše multilicenční smlouvy pracují pro vás. I když neplánujete přechod do cloudu nebo jiný licenční prostředek než podnikovou smlouvu, pomůže vám MAS optimalizovat útratu za software. Jestliže je vaším plánem zachovat status quo, pak, jak je výmluvně uvedeno ve zprávě společnosti Gartner Na co myslet při úvahách o Office 365 nebo Google Apps for Work (What to Think of When Considering Office 365 or Google Apps for Work), „Rozhodnutí nepřejít (do cloudu) by mělo být stejně jednoznačné, jako rozhodnutí ve prospěch přechodu.“

Máte otázky? Kontaktujte společnost SoftwareONE na adrese info.cz@softwareone.com.

Diskuze je uzavřena