Nedávná partnerství Microsoftu zaměřená na poskytování lepších cloudových služeb

Srpen 12, 2015
SoftwareONE Czech Republic

Autor

SoftwareONE Czech Republic

Už v tom nejsme sami. Zjistěte, jaká nová oborová partnerství Microsoft navázal, aby Azure a Office 365 představil širší zákaznické základně.

Během uplynulého měsíce posílil Microsoft svou kampaň „mobile first, cloud first“ (mobilní zařízení a cloud na prvním místě) uzavřením strategického partnerství se spřátelenými výrobci softwaru a poskytovateli cloudových platforem. Partnerstvím s dřívějšími konkurenty Microsoft nadále demonstruje svou iniciativu poskytovat kancelářský software zákazníkům z řad podniků. Následuje přehled některých nedávných významných oznámení:

IBM a Microsoft budou nabízet větší výběr v hybridním cloudu

Jak bylo několikrát podrobně popsáno na blogu Thought-Leadership, stává se hybridní cloud jasnou volbou pro podniky, které chtějí využít svou stávající infrastrukturu a zároveň začít využívat cloud. Myšlenka, která stojí za tímto partnerstvím, je jednoduchá – jak IBM, tak Microsoft nabízejí svůj podnikový software vzájemně na svých cloudových platformách.

Pro zákazníky to má následující přínosy:

 • IBM a Microsoft zpřístupní middleware od IBM (například WebSphere Liberty, MQ a DB2) na Microsoft Azure.
 • Windows Server a SQL Server se budou nabízet v cloudu IBM.
 • IBM a Microsoft spolupracují na dodávce modulu runtime technologie Microsoft .NET pro cloudovou vývojovou platformu Bluemix od IBM.
 • Kvůli podpoře nasazení hybridního cloudu rozšíří IBM podporu pro svůj software provozovaný na Windows Server Hyper-V, přičemž obě společnosti plánují zpřístupnit IBM Pure Application Service na Azure.

Robert LeBlanc, senior viceprezident skupiny Software and Cloud Solutions Group v IBM, k tomuto partnerství v tiskové zprávě Microsoftu uvedl, že „tato dohoda upevňuje strategii IBM poskytovat otevřená cloudová řešení pro podniky“. Scott Guthrie z Microsoftu, výkonný viceprezident skupiny Cloud and Enterprise, doplnil, že „díky této dohodě bude moci výhody škálování ve velkém rozsahu, podnikového výkonu a hybridních schopností Azure využít více zákazníků“. Záměr je jasný: poskytovat více řešení hybridního cloudu více zákazníkům.

SAP na Microsoft Azure – oznámení nových certifikací včetně databáze Oracle

Microsoft a SAP společně nabízejí SAP na Azure – novou certifikaci pro provozování produktů SAP Business Suite, Business All-In-One a NetWeaver Application Server s využitím Oracle DB nebo SAP ASE na Azure. Tato nabídka navazuje na loni uzavřené partnerství mezi společnostmi Microsoft a Oracle, které zákazníkům umožnilo přenést existující licence Oracle DB na Azure.

Microsoft a Salesforce.com odhalují na konferenci Dreamforce 2014 nová společná řešení

Na největší globální softwarové konferenci Dreamforce 2014 odhalily společnosti Microsoft a Salesforce tři nová řešení, která propojují celosvětově nejrozšířenější platformu pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) od Salesforce s poskytovatelem celosvětově nejpoužívanějšího řešení kancelářského softwaru od Microsoftu. Toto partnerství zahrnuje:

 • Salesforce1 pro Windows: Salesforce1 pro Windows umožní uživatelům řídit podnikání z mobilních zařízení s Windows 8.1. Aplikace Salesforce1 pro Windows je momentálně dostupná pouze na pozvání, přičemž všeobecná dostupnost se očekává v druhé polovině roku 2015. k aplikaci Salesforce1 mají zákazníci v současnosti přístup přes Internet Explorer v zařízeních s Windows 8.1.
 • Salesforce pro Office: Salesforce pro Office nabídne zákazníkům přístup k obsahu, který potřebují ke spolupráci, prodeji, poskytování služeb a marketingu prakticky odkudkoli, přičemž:
  • Salesforce Files pomůže zákazníkům uvolnit soubory z Microsoft SharePointu tak, aby byly mobilní, podporovaly sociální sítě a daly se použít v kontextu jakéhokoli obchodního procesu Salesforce.
  • Integrace Salesforce1 s Microsoft Office, SharePointem a OneDrivem pro firmy na zařízeních s iOS a telefonech s Androidem umožní zákazníkům bezproblémově otevírat, upravovat a ukládat dokumenty. Všeobecná dostupnost se očekává v první polovině roku 2015.
  • Nová aplikace Salesforce1 pro Outlook bude spolupracovat s Microsoft Outlookem 2013, Exchange Serverem 2013 a Office 365 a umožní zákazníkům používat a spravovat informace služby Salesforce přímo z Outlooku. Všeobecná dostupnost se očekává v první polovině roku 2015.
 • Integrace Power BI pro Office 365 a Excel se službou Salesforce: Díky těmto novým integracím budou zákazníci moci obousměrně načítat data do služby Salesforce a Excelu za účelem vytváření sestav, vizualizace informací a objevování nových poznatků. Integrace služby Salesforce s Power Query pro Excel je momentálně v předběžné verzi a její všeobecná dostupnost se očekává v první polovině roku 2015. Integrace Power BI se službou Salesforce se očekává v první polovině roku 2015. Aplikace Salesforce pro Excel se očekává v druhé polovině roku 2015.

Partnerství CPS (Cloud Platform System) se společností Dell

Výsledkem partnerství mezi společnostmi Microsoft a Dell je předkonfigurované řešení „Azure in a box“ pro místní aplikace, ke kterým patří Windows System Center 2012 R2 a Windows Server 2012 R2, oficiálně označované jako Cloud Platform System (CPS). Microsoft poskytuje software, zatímco Dell poskytuje hardware.

Myšlenka je prostá – organizacím, které chtějí provozovat Azure ve svých vlastních datacentrech, budou Microsoft a Dell nabízet předem sestavené skříně se servery a disky Premium Storage, označované jako „virtuální počítače řady G“. Uživatelům se tak zpřístupní několik technologií Azure, zejména:

 • Služby virtuálních počítačů s Windows a Linuxem
 • Databázové služby
 • Webové služby
 • Optimalizované balíčky pro nasazování aplikací, jako je SQL Server, SharePoint a Exchange

Microsoft přebírá iniciativu a snaží se na IT odvětví dívat z perspektivy zákazníka. Díky partnerství s několika dalšími poskytovateli softwarových a hardwarových řešení pro podniky přizpůsobuje své portfolio kancelářského softwaru tak, aby lépe vyhovovalo potřebám každého zákazníka. S tímto rostoucím portfoliem ale vyvstává další podstatnější otázka: co to pro mě vlastně znamená?

SoftwareONE nabízí několik poradenských služeb pro řešení Microsoftu, které se zaměřují na optimalizaci vaší existující a budoucí infrastruktury Microsoft. SoftwareOne, stejně jako Microsoft, dokáže přizpůsobit jakoukoli službu tak, aby splňovala vaše jedinečné potřeby, a to od vyhodnocení optimalizace SQL až po zjištění připravenosti na cloud. http://softwareone.com/cz-cz/Events/newsletters/Stranky/Nedavna-partnerstv%C3%AD-Microsoftu-.aspx

Diskuze je uzavřena