Novinka do rodiny Office 365 StaffHub pomůže řídit týmy se směnným provozem

Listopad 30, 2016
Petr Rosol

Autor

Petr Rosol

Cloud Consultant společnosti SoftwareONE Czech Republic

StaffHub najde využití v organizacích, jako jsou restaurace, prodejny, zdravotnická zařízení, veřejná doprava, výroba ale i například v rámci IT helpdeskové podpory nebo call centra. Tedy všude tam, kde se plánuje směnný provoz. Svým způsobem nahrazuje nejen vyvěšený kalendář na nástěnce se zapsanými směnami zaměstnanců, ale nabízí i mnoho dalších funkcí.

staffhub1Plánování a správa pracovních směn zaměstnanců, kteří běžně nepoužívají ke své práci kancelářský počítač, bude teď daleko jednodušší. Díky StaffHubu mohou totiž nejen vytvářet a spravovat pracovní směny, ale také sdílet soubory a komunikovat důležité informace pro všechny členy týmu.

Microsoft tak rozšiřuje působnost do dalších oblastí, kde se bude moci efektivně využít rodina produktů Office 365 a výhody přístupu „kdykoliv, kdekoliv a z jakéhokoliv zařízení“.

Jeho výhody ocení i manažeři, kteří mají možnost vytvářet, aktualizovat a spravovat plány týmu pomocí jednoduchého rozhraní. Díky tomu je snadné odesílat aktualizované plány a poznámky pro členy týmu, kteří je obdrží prostřednictvím Push notifikací na svém mobilním telefonu.

staffhub

Členové týmu mají možnost ovládání prostřednictvím chytrého telefonu nebo jiného počítače (klidně i domácího). Díky tomu si mohou nejen prohlížet, kdy mají směnu, získat přehled o spolupracovnících na směně, ale i požádat například o výměnu směny s kolegou. Mohou si posílat krátké zprávy přímo v aplikaci. Domovská obrazovka obsahuje shrnutí dne: časy směn a případné poznámky k nim. Díky StuffHubu tak získají kompletní přehled o sobě i ostatních a nedochází tak ke konfliktům v plánování.

StaffHub screen 1 StaffHub screen 2 StaffHub screen 3

Nechme se překvapit, jak to nakonec dopadne s náklady na tuto službu. Podle aktuálních informací si bude uživatel pořizovat Addon pro použití StaffHubu k již jiné licenci Office 365 za předběžnou cenu cca 4$/měsíc. Nicméně doufáme, že se naplní i myšlenka možnosti pořízení služby samostatně, bez podkladové licence Office 365. Pro většinu cílových skupin v organizacích, kde uživatelé pracují na směny a mnohdy nepotřebují email a další služby, přinese možnost nákupu bez dalších funkcí Office 365 skutečnou výhodu a pomoc. StaffHub se tak pro ně stane nejen plánovacím kalendářem, ale i prostředkem pro moderní elektronickou komunikaci.

Uvidíme, za jak dlouho bude StaffHub dostupný nejen v Preview verzi a kdy bude uvolněn pro běžný provoz. Osobně si myslím, že je to šikovná aplikace, která přináší další možnost využití Office 365 v SMB segmentu. Pro ty, kteří si jej chtějí vyzkoušet na vlastní kůži, je potřeba požádat o přístup na adrese staffhub.ms a mít aktivní jeden z Office 365 plánů.

Petr Rosol, SoftwareONE

cestou cloudu

Přidat komentář