o365

Office365 přechází na novou domovskou stránku

Společnost Microsoft na základě získané zpětné vazby od uživatelů představila novou domovskou stránku pro Office365 uživatele. Změny přicházejí jak ve vzhledu a vylepšení responzivního designu, tak i v technické rovině.

Organizace, které měly Předvolbu verze na nejnovější, se již s novou úvodní stránkou setkaly, v následujících měsících ale bude Microsoft v vlnách převádět na novou domovskou stránku i standardní uživatele.

1

 

Změny ve vzhledu jsou patrné hlavně v horní části stránky. Zde byla nahrazena původně nepřehledná část obsahující nastavení Bingu a MSN, tedy služeb, které v našem regionu nebyly obecně příliš používány. Horní část je nyní tvořena velkým bannerem nabízejícím rychlé souborové vyhledání ve službách (jako je SharePoint, OneDrive, Exchange) a intuitivnější možnost Instalovat produkty Office.

2

Z technického pohledu je nejvýraznější změna úvodní URL adresy z portal.office.com na www.office.com. To může být komplikací pro zákazníky, kteří využívají proxy a nebo mají restriktivně omezené přihlašování na stránky.

Pokud ale dopad těchto změn stručně shrneme, zjednodušení úvodní stránky a použití responzivního designu jsou určitě vítanou změnou pro všechny zákazníky.

 

David Kalenda, Cloud Consultant

cestou cloudu