Office365 přechází na novou domovskou stránku

Červen 30, 2016
SoftwareONE Czech Republic

Autor

SoftwareONE Czech Republic

Společnost Microsoft na základě získané zpětné vazby od uživatelů představila novou domovskou stránku pro Office365 uživatele. Změny přicházejí jak ve vzhledu a vylepšení responzivního designu, tak i v technické rovině.

Organizace, které měly Předvolbu verze na nejnovější, se již s novou úvodní stránkou setkaly, v následujících měsících ale bude Microsoft v vlnách převádět na novou domovskou stránku i standardní uživatele.

1

 

Změny ve vzhledu jsou patrné hlavně v horní části stránky. Zde byla nahrazena původně nepřehledná část obsahující nastavení Bingu a MSN, tedy služeb, které v našem regionu nebyly obecně příliš používány. Horní část je nyní tvořena velkým bannerem nabízejícím rychlé souborové vyhledání ve službách (jako je SharePoint, OneDrive, Exchange) a intuitivnější možnost Instalovat produkty Office.

2

Z technického pohledu je nejvýraznější změna úvodní URL adresy z portal.office.com na www.office.com. To může být komplikací pro zákazníky, kteří využívají proxy a nebo mají restriktivně omezené přihlašování na stránky.

Pokud ale dopad těchto změn stručně shrneme, zjednodušení úvodní stránky a použití responzivního designu jsou určitě vítanou změnou pro všechny zákazníky.

 

David Kalenda, Cloud Consultant

cestou cloudu
 

Diskuze je uzavřena