Smlouva Microsoft Select Plus končí – na koho byste se měli obrátit pro pomoc?

Červen 10, 2016
SoftwareONE Czech Republic

Autor

SoftwareONE Czech Republic

S blížícím se ukončením smluv Select Plus kontaktoval Microsoft VŠECHNY svoje komerční zákazníky se smlouvou Select Plus a doporučil jim, aby se obrátili na svého partnera pro licencování ohledně končící smlouvy Select Plus.

Od 1. července 2015 již Microsoft nenabízí nové komerční smlouvy Select Plus, ovšem zákazníci mohou pokračovat v nákupech a obnovení Software Assurance prostřednictvím svých stávajících Select Plus smluv. Nicméně, od července 2016 již nebudou moci komerční zákazníci zadávat nové objednávky ani obnovovat Software Assurance.

Jako ideální náhradu za Select Plus představil Microsoft Smlouvu na produkty a služby Microsoft (Microsoft Products and Services Agreement, MPSA), která zákazníkům umožňuje pořizovat stejné multilicence jako se Select Plus a zároveň nabízí možnost nakupovat online služby – to vše s o 20 stránek kratšími všeobecnými obchodními podmínkami.

Přehled Smlouvu na produkty a služby Microsoft

MPSA umožňuje organizacím kdykoli nakupovat software a online služby prostřednictvím určeného oddělení v rámci vaší firmy, definovaného pro nákupy. Tím se zjednodušují veškeré nákupy multilicencí – od Office 365 po CRM Online, přičemž další produkty budou průběžně doplňovány v chystaných verzích.

Tato hybridní struktura mezi nákupem licencí a online služeb přináší zákazníkům významnou přidanou hodnotu. MPSA jim umožňuje vyhodnotit cloudové služby, protože si mohou pořídit určitý počet licencí, a pak přidávat další, jestliže se rozhodnou pro širší využívání služeb.

Vlastnosti Smlouva na produkty a služby Microsoft Smlouva Select plus
Minimální počet počítačů    
250+
Dostupné nabídky    
Licence
Licence a Software Assurance
Software Assurance
Online služby  
Ceny    
Na základě skupin produktů
Na základě počtu zaměstnanců    
Na základě licencí a Software Assurance    
On-premise software započítáván do cenové hladiny  
Online služby Microsoftu  software započítávány do cenové hladiny
Více aktivních partnerů v rámci jedné smlouvy  
Možnosti platby    
Předem
Ročně
Měsíčně    

Takže, jak se stále více blíží ukončení smlouvy Select Plus, co byste měli dělat a na koho byste se měli obrátit, aby vám pomohl s tímto přechodem?

Microsoft: „Firmy zabývající se globální správou softwarového portfolia zvyšují u svých zákazníků hodnotu jejich investic do softwaru“

V červenci 2014 zveřejnil Microsoft prohlášení, zdůrazňující zapojení společnosti SoftwareONE do vývoje MPSA:

„Společnost SoftwareONE, která se zabývá globální správou softwarového portfolia, se soustředí na zjednodušení a zvýšení hodnoty investic svých zákazníků do softwaru. V rámci této strategie spolupracuje tato firma se společností Microsoft a dalšími partnery na návrhu Smlouvy na produkty a služby Microsoftu (Microsoft Products and Services Agreement, MPSA). Tato kratší a méně komplexní smlouva o licencování softwaru pomáhá zefektivnit tvorbu kontraktů, zlepšovat služby zákazníkům a vytvářet obchodní příležitosti.“

Metodika SoftwareONE pro správu softwarového portfolia dokonale odpovídá modelu MPSA z obchodního a technického hlediska, i pokud jde o soulad s licenčními podmínkami. Například, s rozšiřováním organizace je nezbytná flexibilita pro okamžité pořízení softwaru pro konkrétní projekty, aniž by bylo třeba uzavírat samostatné smlouvy, což je obzvláště důležité pro globální společnosti, které chtějí zahrnout všechny zěmě do jediné smlouvy.

Diskuze je uzavřena