VMware AirWatch – Revoluce v podnikové mobilitě

Září 9, 2016
SoftwareONE Czech Republic

Autor

SoftwareONE Czech Republic

Základní služby, jako jsou e-mail, Wi-Fi a virtuální privátní sítě (VPN) jsou dnes synonymem mobility. K tomu ale přidejte produktivní aplikace (například na úpravy souborů z Microsoft Office), připomínkování PDF dokumentů, přístup k souborům, a aplikace založené na rolích (Salesforce automation). Začíná se to komplikovat? A co když potřebujete vytvořit aplikace na míru pro zaplnění mezery? I když lze cestu k podnikové mobilitě naplánovat z koncepčního hlediska, vlastní provedení je už mnohem méně předvídatelné.

Trendy na cestě k podnikové mobilitě

Existují vize, které předpovídaly, že již nyní budeme na mobilních zařízeních používat obrovské množství podnikových aplikací. Platí to ale jen částečně. Často je to způsobeno obavami nebo nejasnostmi kolem zabezpečení. Některé iniciativní firmy používají proprietární kontejnerová řešení, ovšem ta mají omezené ekosystémy. Podle nejnovějšího průzkumu agentury Gartner vývojáři často tráví 70 % svého času přizpůsobováním back-endových databází front-endovým aplikacím. Přičemž „integraci“ věnují tolik práce, jako kdyby IT oddělení vytvářelo aplikaci zcela od začátku.

Navíc, s rozvojem „nativní kontejnerizace“ v operačních systémech, jako jsou iOS Managed Apps, Android for Work a Windows Enterprise Data Protection, je stále více organizací spokojeno s nativním zabezpečením, které pak otevírá celý ekosystém aplikací v různých obchodech s aplikacemi. Problém pak spočívá v různých požadavcích na hesla a přihlášení.

Od řízení podnikové mobility k jednotné správě koncových bodů

Významným trendem ovlivňujícím podnikovou mobilitu je také posun ke správě telefonů a tabletů společně se stolními počítači a notebooky. Windows 10 umožňuje technologiím spravovat stolní počítače a notebooky – lehce, bezdrátově, s nízkými nároky na zdroje IT a s lepším uživatelským zážitkem. Už žádné vytváření obrazů disků a „záplatovací úterky“.

Jednotná správa koncových bodů konsoliduje podniková zařízení pod zastřešením mnoha trendů BYOD (jakékoliv zařízení, jakákoliv aplikace, jakékoliv IAM). Vstoupili jsme do éry „digitálních pracovišť“.

Moderní digitální pracoviště – VMware Workspace ONE

VMware Workspace ONE umožňuje provozovat jakoukoli aplikaci na jakémkoli zařízení s SSO díky využití řešení AirWatch Unified Endpoint Management pro správu a zabezpečení zařízení a poskytování některých klíčových aplikací pro horizontální produktivitu, aby mohli vaši uživatelé začít.

Společnost Gartner letos v květnu již šestý rok v řadě jmenovala VMware AirWatch lídrem svého Magického kvadrantu podnikové mobility, a v roce 2015 jej IDC jmenovala globálním lídrem v tržním podílu.

Projděte si náš webinář v angličtině a zjistěte, jak mohou SoftwareONE a VMware AirWatch snížit náklady IT na správu koncových bodů a podpořit produktivitu uživatelů.

 

WEBINÁŘ

Evoluce řízení podnikové mobility

the-evolution-of-enterprise-mobility-management-on-demand-webinar

Stáhněte si zde

cestou cloudu

Diskuze je uzavřena