Delve: Nově dostupný už i pro Windows 10!

Leden 5, 2017
Petr Rosol

Autor

Petr Rosol

Cloud Consultant společnosti SoftwareONE Czech Republic

Nástroj Office Delve je pomocníkem všech, kteří chtějí efektivně nacházet svoje soubory, které mají v rámci Office 365 uloženy. Teď je dostupný i jako aplikace ve Windows 10.

Každodenně zpracováváte obrovské množství informací a je složité si je všechny zapamatovat a utřídit v hlavě. A to je přesně chvíle, kdy byste měli zavolat na pomoc Delve. V rámci Office 365 vám Delve pomůže objevit informace, které jsou v současnosti pravděpodobně těmi nejzajímavějšími z pohledu jeho uživatelů. Současně umí vyhledat i informace o dalších lidech ve společnosti. Funguje tedy mimo jiné tak trochu jako interní sociální síť, v rámci níž se můžete propojit s vašimi kolegy.

Velkou výhodou Delve je, že si nemusíte pamatovat název dokumentu, ani místo jeho uložení. Zobrazí vám dokumenty bez ohledu na to, kde jsou v Office 365 uložené. Současně lze tyto dokumenty snadno třídit a přehledně kategorizovat. Navíc, čím více spolupracujete s ostatními uživateli, tím více informací vám dovede zobrazit.

Delve 1

Delve ve vašem prohlížeči

Delve 2Aplikace pro Windows 10

Doposud jsme mohli Delve využívat pouze v online podobě dostupné v Office 365. Ale nedávno společnost Microsoft uvolnila aplikaci pro Windows 10, díky níž už není nutné vždy spouštět váš prohlížeč. Zkrátka si rovnou zapnete aplikaci na svém notebooku. Čím dál méně tak záleží na tom, zda máte dokumenty synchronizované lokálně, nebo jsou uloženy jen v cloudu.

Aplikaci Delve pro Windows 10 najdete ve Windows Store, kde je dostupná zdarma. Po její instalaci a prvním spuštění budete vyzváni k přihlášení do Office 365 a hned poté už ji můžete začít používat.

Delve 3Pokud už Delve znáte, bude pro vás ovládání intuitivní a jednoduché – vychází totiž ze stejného rozmístění ovládacích prvků jako v online verzi.Delve 4
Rozdílem je, že aplikace běží na pozadí a informuje o aktualizacích. A to nejen pomocí živé dlaždice, jejíž velikost si můžete nastavit tak, jak jste z Windows 10 zvyklí, ale i pomocí centra akcí, kde jste jako uživatel notifikován o aktualizacích.

Hledání informací probíhá stejně jako v online verzi. Ve výsledcích vám jsou nabízeny dokumenty, weby, skupiny a lidé, kteří odpovídají zadanému vyhledávacímu dotazu.

Delve 5

Při kliknutí na konkrétního uživatele se vám zobrazí jeho uživatelský profil a dokumenty, ke kterým máte přístup.

Delve 6

Zkrátka, kdo hledá, najde. A s Delvem najdete vše pohodlně, snadno a rychle. Tak do toho!

Petr Rosol, Cloud Architect

cestou cloudu

 

Přidat komentář