Edukonference

Listopad 6, 2016
SoftwareONE Czech Republic

Autor

SoftwareONE Czech Republic

Během října letošního roku měl náš EDU tým možnost zúčastnit se již druhého ročníku odborné roadshow Edukonference po městech České republiky, která byla určena pro zástupce základních a středních škol. Díky organizátorovi akce jsme se mohli seznámit s regionálními školami v Praze, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Karlových Varech, Brně a Ostravě. V rámci akce jsme rovněž účastníkům […]

Během října letošního roku měl náš EDU tým možnost zúčastnit se již druhého ročníku odborné roadshow Edukonference po městech České republiky, která byla určena pro zástupce základních a středních škol. Díky organizátorovi akce jsme se mohli seznámit s regionálními školami v Praze, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Karlových Varech, Brně a Ostravě. V rámci akce jsme rovněž účastníkům představili naše služby. Náš příspěvěk byl o možnosti aktivní pomoci s nasazením služeb Microsoft Office 365, které nabízí Microsoft pro školy v základní verzi zdarma. Díky službě Cloud Support jsme zákazníkům představili, jak umíme pomoci se základním nastavením, tak i s následnou podporou základního vzdělávání pro učitele a zaměstnance škol pro aktivní využití služeb Office 365. Nejen pro potřeby fungování školy, ale i pro možné zapojení žáků a studentů v rámci výuky, jako je například sdílení domacích úkolů.

Díky diskuzi, kterou jsme s jednotlivými učiteli i řediteli škol vedli, jsme zjistili, že školy chtějí řešit implementaci Office 365 do svých škol i pro potřeby výuky, nicméně jim do této doby chyběl partner, který s tím má reálnou zkušenost a umí zákazníkovi pomoct.  To je přesně to, co chceme školám poskytnout – aktivní partnerství nejen pro implementaci řešení, ale i pro kontinuální učení jak technologie efektivně využít. Zároveň jsme s účastníky řešili otázku licencování produktů a změn u společnosti Microsoft, kde jsme představili různé způsoby nákupu softwarového vybavení pro školy.

V rámci konference byly prezentovány i další velice zajímavé trendy a technologie, jako jsou nové tabule, interaktivní výuka chemie a fyziky, využití virtuální reality pro účely výuky  I nové metody výuky jazyků ve školách. Co zaujalo všechny návštěvníky konference nejvíce? Řešení virtuální reality pro školy a výuku.

Těšíme se na příští rok a další ročník této akce a doufáme, že opět přinese nové trendy a inspiraci pro zlepšení kvality výuky na školách a pomůže vám ve vaší práci. Doufáme, že se tam potkáme i s vámi!


Kontaktujte naše experty!

Jana Čudejková
Petr Biskup
Jiří Chytil


Diskuze je uzavřena