Gartner analyzuje možnosti s řešením Microsoft Teams

Leden 18, 2018
SoftwareONE Czech Republic

Autor

SoftwareONE Czech Republic

Pokud se pouštíte do zásadní (nebo i menší) technologické iniciativy, je vždy užitečné znát pohled analytiků společnosti Gartner. A výjimkou není ani ohlášení nového produktu Teams od společnosti Microsoft. Gartner naštěstí v listopadu 2017 vydal tuto studii s přehledem hlavních otázek, které by měli zvážit zákazníci řešení Microsoft Unified Communications and Collaboration (UC&C), s ohledem na ohlášení produktu Teams, stejně jako seznamem potenciálních následujících kroků.

MICROSOFT OHLÁSIL UKONČENÍ PRODUKTU SKYPE FOR BUSINESS

Během konference Ignite 2017 v září loňského roku ohlásil Microsoft postupné ukončení produktu Skype for Business Online a propojení jeho funkcionality s produktem s Microsoft Teams.Přechod se bude týkat koncových uživatelů produktů Skype for Business a Teams, ale bereme ohled i na ty, kdo nasazují, udržují a provozují tyto aplikace. Za tímto účelem společnost Gartner uvádí dopady a doporučení, pro manažery zodpovědné za aplikace, které najdete v tomto přehledu:

 

Dopady Doporučení agentury Gartner
Konvergence řešení Skype for Business a Microsoft Teams staví Teams do pozice víceúčelového aktivity hubupro Office 365.
  • Vyzkoušejte Microsoft Teams s vašimi podnikovými koncovými uživateli, abyste mohli posoudit možnosti tohoto řešení pro spolupráci v Office 365.
  • Vytvořte plán komunikace, zavádění a řízení pro efektivní používání Microsoft Teams.
Konvergovaná služba Skype for Business a Microsoft Teams přináší odlišnou uživatelskou zkušenost, což vyžaduje, aby manažeři zodpovědní za aplikace minimalizovali narušení provozu.
  • Naplánujte přechod ze Skype for Business na Teams během následujících 2 let.
  • Pokud je ve firmě vyžadována kompletně hlasová komunikace v kratším termínu, podívejte se na Skype for Business Server nebo řešení od jiných dodavatelů jednotné komunikace.
Na zákazníky řešení Skype for Business Server čeká řada rozhodnutí, protože je ohlášen nový upgrade
  • Instalujte Skype for Business Server 2019 pro získání vylepšení a prodloužení období podpory až do konce roku 2023. Se změnou není nutné spěchat
  • Zvažte hybridní přístup s duálními klienty s řešením Teams pro pracovní spolupráci, společně se Skype for Business Serverem pro podnikovou hlasovou komunikaci.

Zdroj: Gartner (listopad 2017)

V jádru má Microsoft Teams potenciál stát se univerzálním řešením pro komunikaci a spolupráci uživatelů. Stále se čeká na aktualizace, ale pokud by tento nástroj skutečně naplnil vysoká očekávání, mohl by zásadně změnit způsob, jakým informačně zdatní uživatelé v rámci organizace pracují.

Původně bylo řešení Teams vyvinuto jako aplikace na pracovní spolupráci, ale s konvergencí se Skype for Business Online a jeho schopnosti využít mnoho funkcí z Office 365 (OneNote, Outlook, SharePoint atd.), může nyní Microsoft Teams řešit řadu firemních problémů, včetně: zasílání zpráv, hlasové komunikace, schůzek, spolupráce na obsahu a celkové komunikace a spolupráce mezi jednotlivci v reálném čase. Potenciálně to znamená už žádné hledání ztracených e-mailů pro zjištění, o čem je obsah dokumentu, konec listování v kalendáři, abyste si vzpomněli, kdo je zapojen v určitém projektu, a už žádný duplikovaný obsah umístěný ve více repozitářích – například v počítači, SharePointu atd.

Nicméně, stejně jako s každou novou technologií, i zde mohou nastat problémy s ohledem na přijetí koncovými uživateli (jde o změnu stylu práce), potenciální technické potíže nebo problémy s firewallem, v závislosti na tom, jak jsou nakonfigurovány vaše domácí a globální týmy a jak se promítne přechod do nového pracovního prostředí v rámci současné komunikace a spolupráce.

Celou analýzu společnosti Gartner si můžete projít zde a my se těšíme až uvidíme, co Microsoft Teams přinese všem našim potřebám v oblasti komunikace a spolupráce v roce 2018.

Přidat komentář