Gartner radí jak se vyhnout 7 běžným omylům spojeným se SAM

Srpen 3, 2018
SoftwareONE Czech Republic

Autor

SoftwareONE Czech Republic

Ve spolupráci se společností Gartner vytvořila SoftwareONE společný newsletter nabitý zajímavými informacemi – tentokrát na téma správa softwarového majetku (Software Asset Management, SAM). Newsletter přináší v anglickém jazyce výsledky našich nejnovějších průzkumů a informace o tom, jak můžeme organizacím pomoci zvládnout jejich postupy SAM – nebo na ně získat nový pohled.

Cesta k dobré správě softwarového majetku

Možná jste se již registrovali na první z naší dvoudílné série webinářů s názvem „Posviťte si na správu softwarových licencí pomocí Software Asset Managementu. V rámci nich vám pomůžeme nalézt cestu k efektivní správě softwarového majetku. Tyto webináře, ve spojení s obsahem newsletteru, poskytují potřebný základ pro to, abyste postavili vaše postupy správy softwarového majetku na nohy, proto se neváhejte registrovat!

V jednom z mnoha zajímavých článků newsletteru se dočtete, že omyly v SAM typicky spadají do tří specifických kategorií:

  • Selhání při nastavení řízení
  • Neschopnost formulovat jasné dopady pro podnik
  • Selhání při výběru vhodného nástroje pro SAM

Další studie

Společnost Gartner navíc nedávno vydala dvě nové studie – Critical Capabilities for Software Asset Management Tools a Magic Quadrant for Software Asset Management Tools, obě publikované v dubnu 2018. Obě studie jsou užitečné při určování, který nástroj na správu softwarového majetku (SAM) je pro vás vhodný. Studie s magickým kvadrantem ukazuje, jak si dodavatelé stojí ve vzájemné konkurenci, a přehled kriticky důležitých schopností demonstruje, jak si nástroje jednotlivých dodavatelů poradí ve specifických situacích a případech použití.

Není žádným překvapením – přinejmenším pro nás –, že se společnosti Flexera a Snow umístily na čele obou přehledů. Jako přední poskytovatel řízených služeb SAM pracujeme již více než 10 let s nástroji od společností Snow i Flexera a hostujeme oba produkty prostřednictvím naší služby SAMSimple. Firmám tím pomáháme rychleji dosáhnout vyspělého SAM.

Setkejme se na konferenci společnosti Gartner

Jsme jedním ze sponzorů připravované konference společnosti Gartner „IT Sourcing, Procurement, Vendor & Asset Management Summit“, která proběhne již v září 2018 ve Spojených státech a Spojeném království – Pokud budete mít do zmíněných zemí cestu, připojte se k nám!

Přidat komentář