Microsoft Teams: Základní možnosti a přínosy pro firmy

10 listopadu, 2018
Petr Rosol

Autor

Petr Rosol

Cloud Consultant společnosti SoftwareONE Czech Republic

Stále ještě zůstáváte u on-premise Skype for Business a teprve začínáte přemýšlet o své migraci na Teams – kdy, jak rychle a kdo ji provede? Plně jsme tyto otázky prozkoumali a zodpověděli v článku Od Skype for Business k Teams. V tom všem ale chybí odpověď na otázku proč? Proč bychom měli naši organizaci převést na Teams – jaké získáme přínosy a co tento nástroj přesně dělá?

INTEGRACE S OFFICE 365 – EFEKTIVNĚJŠÍ KOMUNIKACE

Především, nad přechodem na Microsoft Teams není nutné nijak zvlášť přemýšlet, pokud již jste zákazníkem Office 365, protože tato platforma je dostupná pro většinu firem a podniků a integrace je zcela bezproblémová. Nicméně, protože agentura Gartner staví tento přechod na stejnou úroveň jako nástup Outlooku (jako, přinejmenším řekněme, velmi zavazující), můžete se podívat na celý jejich webminář, abyste získali interní pohled na nejlepší způsob zavedení Teams.

Hlavním tématem, proč organizace přecházejí ze Skype for Business, je centralizace. V rámci centralizované aplikace Teams můžete uchovávat dokumenty a kontakty, komunikovat s kolegy a organizovat poznámky – a to vše bez přecházení mezi aplikacemi nebo minimalizace klienta Teams a používání Průzkumníku souborů.

Teams také uchovává tok komunikace v jednotlivých vláknech, takže pokud odejdete z Teams a chvíli pracujete na něčem jiném, můžete pak v konverzaci pokračovat přesně tam, kde jste skončili, aniž byste se museli probírat spoustou nesouvisejících e-mailových konverzací.

BEZPEČNOST – SPRÁVA MOBILNÍCH ZAŘÍZENÍ

Za Teams stojí společnost Microsoft, takže je klíčovým prvkem mnoha funkcí bezpečnost. V sázce jsou korporátní data uložená v Teams a Microsoft proto využívá Intune v Office 365, což uživatelům umožňuje přistupovat k datům z libovolného zařízení při zachování všech pravidel zabezpečení. Nicméně, používání Intune není povinné a můžete spravovat vaše aplikace z Office 365 i bez něj.

Intune chrání a spravuje zařízení, která používají vaši zaměstnanci, i mobilní aplikace používané pro přístup k datům, umožňuje nastavení pravidel sdílení pro řízení způsobů využití dat a umožňuje konfiguraci parametrů, aby bylo zajištěno, že budou aplikace a zařízení používána v souladu se všemi korporátními pravidly zabezpečení.

SKUTEČNÁ SPOLUPRÁCE – AŤ UŽ JI VYTVOŘIL MICROSOFT ČI NIKOLI

Asi jeden z nejlepších důvodů pro přechod na Teams je, že se jeho potenciál stává skutečností rychleji, než bychom si mysleli. Teams je postaven tak, že můžete mít všechny nástroje, které tak rádi používáte k práci (ať už jsou od Microsoftu či nikoli), na jediném místě.

Ve skutečnosti je zde dokonce obchod s aplikacemi pro Microsoft Teams, aby bylo možné tyto aplikace přidávat do Teams ještě snadněji. To opět zvyšuje produktivitu, protože všechny informace, které potřebujete každodenně vytvářet, sdílet nebo na ně odkazovat, najdete na jediném místě.

JAK PŘESVĚDČIT VAŠE UŽIVATELE KE ZMĚNĚ

Samozřejmě, jediný způsob, jak dosáhnout adopce, je skutečně Teams v organizaci nasadit a ujistit se, že máte schopné uživatele, kteří povzbudí ostatní při přechodu na tuto platformu.

„Můžeme si dát na minutku Skype?“ Tuto otázku už nebudeme řešit, protože členové týmu jednoduše vidí, kdo je v Teams online a mohou zahájit chat nebo videohovor přímo z Teams.

„Můžeš mi přeposlat ten e-mail?“ To opět není nutné, protože pokud aktivně pracujete v Teams na projektu, bude historie konverzací spravovat aktuální konverzace se snadnou možností vyhledávání připojených dokumentů a položek.

Žádný nástroj není dokonalý a stále existují možnosti, jak z Teams udělat ultimátní platformu pro spolupráci, ale existuje jasný důvod, PROČ uživatelé přecházejí na Teams a proč by už dnes měly organizace plánovat svůj přechod od Skype for Business.

Každá organizace má rozdílně nastavený jiný způsob spolupráce a ne vždy je schopna efektivně využívat technologie, které má k dispozici. Nechte SoftwareONE identifikovat pro vás nejlepší způsob využití nejen Microsoft Teams, ale celých Microsoft 365. Pomůžeme vám maximalizovat využití zmíněných aplikací a zefektivnit spolupráci a komunikaci ve firmě.

Stačí nás jen kontaktovat!