Office 365 AI a vy

29 srpna, 2019
Petr Rosol

Autor

Petr Rosol

Cloud Consultant společnosti SoftwareONE Czech Republic

Díky aktualizaci Microsoft Teams AI budou vaše videokonference více profesionální. Bude zajištěno, že centrem pozornosti budete vy a nikoli pozadí za vámi. Přizpůsobitelná pozadí vám umožní virtuálně změnit vaše současné prostředí, aniž byste se museli hnout jen o centimetr. A jak tato nová funkce pracuje?

Problém: Rozptylující pozadí

Při videohovoru s obchodním partnerem musíte být v centru pozornosti. Pozornost by neměla být rozptylována nepořádkem v kanceláři, výhledem z okna nebo vaší manželkou, která nečekaně vejde do záběru, jako v tomto virálním klipu z domácí kanceláře.

Zdroj: Microsoft představuje rozostřené pozadí v Microsoft Teams

Co obvykle děláte, abyste se vyhnuli tomu že bude vaše okolí při videohovoru rozptylovat pozornost?

  • Strávíte hodiny úklidem místnosti, kvůli dvouminutovém rozhovoru?
  • Nastavujete donekonečna notebook, než najdete správný úhel záběru?
  • Zamknete dveře a zatáhnete žaluzie?

Existuje lepší možnost – která neplýtvá časem, ani nestojí mnoho úsilí.

Umělá inteligence vás umístí do středu pozornosti

Microsoft Office 365 AI a Teams zaměří pozornost na vás, protože automaticky vytvoří vhodné pozadí.

Microsoft to dělá již léta

Funkce umělé inteligence (AI) poskytuje rozostřené pozadí v Microsoft Teams již nějaký čas. Zajišťuje, že ostatní účastníci videokonference nebudou rozptylováni detaily nebo lidmi v pozadí.

Jinak řečeno: Už si nemusíte předem lámat hlavu s tím, jak bude při videokonferenci vypadat pozadí kolem vás. Tato funkce zajišťuje také vyšší úroveň soukromí, například při práci z domu, kdy už nemusíte trávit čas úklidem před každým videohovorem.

Funkce Microsoft Teams na rozostření pozadí je proto počátečním řešením výše uvedených problémů.

Ale: rozostřené pozadí může pro ostatní účastníky vypadat falešně a uměle – a tedy zcela nepřirozeně.

Aby se Microsoft s tímto efektem v Teams vypořádal, představil novou funkci – přizpůsobitelná pozadí pro Microsoft Teams.

Nová funkce – Přizpůsobitelná pozadí pro Teams

Brzy budete mít možnost upravit si vaše vlastní osobní pozadí, které bude daleko lepší než jen prosté rozmazání. Díky tomu bude vaše okolí vypadat profesionálněji a navíc máte i další možnosti: Výběr dokonalého pozadí se proto stane strategicky důležitým. Můžete si například zvolit logo vaší společnosti, neutrální kancelářské prostředí nebo něco zcela odlišného.

A takhle to vypadá:

Microsoft Teams s funkcí rozostření pozadí, zdroj: Microsoft – Office 365 AI & Teams s nastavitelným pozadím

Doplněk pro Microsoft Teams pro nastavitelné pozadí zatím není dostupný. Ale Microsoft jej už představil, takže to nebude trvat dlouho.

Takto vám může nastavitelné pozadí v Microsoft Teams pomoci

Toto řešení poskytuje společnostem a zaměstnancům zcela nové příležitosti, například v následujících ohledech:

  • Služební cesty a schůzky mimo kancelář: Zaměstnanci v terénu nebo na služební cestě se často účastní videokonferencí. Občas ale nejsou schopni najít si na cestách vhodné prostředí, například když jsou v hotelovém pokoji, na letišti či venku.

Tento problém řeší standardizovaná pozadí. Top manažeři nebo obchodníci mohou zůstat pohodlně ve svých hotelových pokojích a nechat Microsoft Teams AI přenést je do prostředí virtuální kanceláře.

  • Práce z domu: Společnosti budou moci nabídnout skupinám zaměstnanců způsoby práce z domu, které byly dříve nemyslitelné. Koneckonců, nyní budou schopní udržet si profesionální firemní vzhled i když budou mezi čtyřmi stěnami svého domu. Tím se otevře cesta ke spokojeným a oddaným zaměstnancům, pracujícím z domu.
  • Externí poskytovatelé služeb: Externí poskytovatelé služeb, kteří se účastní videokonferencí, mohou někdy opomenout hledisko profesionální etikety. Na pozadí se jim mohou jako rušivé prvky objevit třeba jejich loga. Připravená šablona v Microsoft Teams umožní dokonale se tomuto faux pas vyhnout.
  • Korporátní identita: Sydney, Šanghaj, Berlín – Zaměstnanci rozptýlení po celém světě mohou vysílat ze standardizované konferenční místnosti s velkým logem společnosti na pozadí. Ale jen vy nemůžete – a to je rušivé. Nyní můžete díky standardizovanému pozadí pro všechny účastníky vše sjednotit a perfektně udržet pozornost.

Shrnutí přizpůsobitelných pozadí od Microsoft Teams AI

Přizpůsobitelná pozadí v Microsoft Teams pomáhají účastníkům videokonferencí soustředit se na sebe navzájem – a ne na prostředí, ve kterých se jednotliví lidé mohou nacházet. Díky tomu budou virtuální schůzky efektivnější a vyhnete se nedorozuměním.

Prospěch budou mít zejména zaměstnanci, pracující z domu nebo na služebních cestách. A zaměstnavatelé budou potěšeni standardizovanou reprezentací.

Ve zkratce: AI přináší malý, ale cenný příspěvek ke zlepšení našich pracovních životů.

Office 365 AI může hrát důležitou roli ve zvýšení produktivity, ale jen pokud ji budete používat správně.

Zajímá vás plný potenciál AI pro vaši firmu?

Kontaktujte naše experty na týmovou spolupráci a produktivitu uživatelů nebo si přečtěte více o našich úspěšných projektech v této oblasti.