Pravda nebo mýtus: Poskytuje Office 365 kompletní řešení zálohování a obnovy?

9 července, 2019
David Pilař

Autor

David Pilař

Head of Services společnosti SoftwareONE Czech Republic

Tohle už se asi někdy stalo každému z nás: Při práci na různých dokumentech se naše data někdy ztratí – soubory jsou nešťastnou náhodou smazány, přepsány nebo se dokonce stanou obětí hackerů. Zálohovací zařízení a funkce na obnovu dat jsou často poslední možností záchrany ztracených souborů. Když už v rámci Office 365 poskytuje Microsoft dlouhou řadu výkonných nástrojů, je také součástí komplexní řešení na zálohování a obnovu dat? Stručně řečeno – NE. O důvodech si můžete přečíst více v tomto článku.

Stále více pracovních aktivit je řešeno prostřednictvím Office 365. Nicméně, stačí pouze jediné kliknutí a důležité soubory mohou být nechtěně ztraceny či smazány. Navíc existují také další problémy, ohrožující bezpečnost vašich dat v rámci Office 365:

  • Interní bezpečnostní rizika
  • Externí bezpečnostní rizika
  • Požadavky firmy
  • Hybridní prostředí

Pokud jde o zabezpečení jejich vlastních dat, mnoho organizací zcela spoléhá na Microsoft a myslí si, že jeho služba Software as a Service (SaaS) zahrnuje také kompletní řešení zálohování a obnovy dat.

Ale pozor na nečekané! Přestože Microsoft poskytuje funkce na zálohování a obnovu, většina z nich nebude dostatečně rozsáhlá, aby splňovala standardy vašeho podniku.

Podívejte se na následující ilustraci, ukazující různé stupně a časové rámce pro ukládání a zálohování dat v rámci Office 365:

Teď se možná ptáte: „Proč Microsoft nepřevezme správu a odpovědnost za celý řetězec v rámci Office 365?“ Jde o model „sdílené odpovědnosti“, znázorněný níže:

Pokud navíc používáte další cloudové aplikace, musíte si také zde klást otázky o vlastnictví a odpovědnosti!

Řešení

Ztráta dat je mnohem běžnější než kdy dříve. V SoftwareONE vám pomůžeme připravit se na vaše problémy se zabezpečením. BackupSimple je naše vysoce bezpečné řešení typu backup-as-a-service, které zabrání nechtěnému smazání vašich dat v Office 365:

BackupSimple je vaše odpověď na holistické zálohovací řešení pro Office 365 i další služby, dostupné pro on-premise prostředí i hybridní cloud. S BackupSimple, které podporuje různé poskytovatele cloudových služeb, jako jsou Amazon AWS nebo Microsoft Azure, a může být založeno na vašem preferovaném způsobu nasazení, můžete snadno a flexibilně ukládat všechny vaše zálohy, kdekoli budete chtít.

Hledáte-li osobní pomoc a návod, jak vybudovat dokonalé řešení zálohování a obnovy dat pro vaši organizaci, kontaktujte nás ještě dnes.