NOVĚ: Visio dostupné v Teams

28 srpna, 2018
Petr Rosol

Autor

Petr Rosol

Cloud Consultant společnosti SoftwareONE Czech Republic

Microsoft Teams v Office 365 je virtuální pracovní prostor zaměřený na spolupráci, v němž najdete všechno na jednom místě. Členové týmu tak mohou efektivně spolupracovat bez ohledu na to, kde právě jsou. Mohou jednoduše komunikovat prostřednictvím chatu, ukládat a sdílet soubory, řídit úkoly, mít přístup k poznámkám, lidem a dalším nástrojům. Současně mají členové týmu možnost spolupracovat nad Office dokumenty.

Doposud nebylo možné takto spolupracovat na Visio souborech. To se ale nyní mění. Microsoft uvedl update, který toto umožní. Budete tak mít možnost v rámci Teams spolupracovat nad různými výkresy. Každý tým v MS Teams má vyhrazenou knihovnu pro ukládání týmových souborů. Nyní už je možné v knihovně zobrazovat obsah Visio souborů, spolupracovat nad nimi v reálném čase a také o nich konverzovat v chatu.

Úprava diagramů přímo v týmu

Kromě nástrojů Word, Excel, PowerPoint a OneNote, na které jsme byli doposud zvyklí, už můžeme upravovat Visio výkresy přímo v prohlížeči, díky čemuž všechny úpravy uvidí ostatní členové týmu v reálném čase.

Členové týmu mohou nejen společně pracovat na výkresech, ale rovněž mezi sebou prostřednictvím konverzace sdílet připomínky k diagramům.

Každá organizace má jiné potřeby, a tedy i jiný způsob využití platformy pro spolupráci Microsoft 365. SoftwareONE spolu s vámi identifikuje nejlepší způsob využití těchto technologií ve vaší organizaci. Rádi vám pomůžeme maximalizovat využití zmíněných aplikací a zefektivnit spolupráci a komunikaci ve firmě. Stačí nás kontaktovat!