Od Skype for Business Online k Teams

20 září, 2018
Petr Rosol

Autor

Petr Rosol

Cloud Consultant společnosti SoftwareONE Czech Republic

Jak již většina z vás ví, Microsoft převádí Skype for Business Online do Microsoft Teams a konečně dosáhl vyrovnání rozsahu funkcí. Od následujícího měsíce (přesněji od 1. října) bude u nových zákazníků Office 365 s méně než 500 uživateli automaticky nasazováno řešení Teams. Od 1. listopadu pak bude Microsoft zákazníkům přidruženým k partnerům nabízet automatický upgrade ze Skype for Business Online na Teams.

Tím bude zajištěno, že budou mít zákazníci jedinou, integrovanou platformu jednotné komunikace, kterou poskytuje Teams, včetně telefonie, videokonferencí, zasílání zpráv a ad hoc schůzek, stejně jako centrálního umístění pro zápisy z jednání, dokumenty i ostatní materiály vztahující se k projektu. Když jsme si připomněli co, proč a kdy, větší otázkou zůstává, jak to uděláme.

4 scénáře přechodu


Scénář 1: Režim ostrovů

Grafika výše poskytuje základní přehled, jak by vaše organizace měla začít přemýšlet o migraci na Teams. V rámci tohoto přehledu existují čtyři konkrétní scénáře, jak vaši společnost úspěšně převést na Teams bez ohledu na to, jaký je současný stav vaší firmy a její budoucí potřeby.

Tento scénář je typický pro menší nebo jednodušší nasazení Skype for Business, kdy budou i přes krátkodobé komplikace všichni rychleji přesunuti na Teams. To poskytne od začátku všem, koho se to týká, lepší zkušenost s Teams, ale vyžaduje to i neustálou komunikaci během přechodu a hlubokou adopci Teams, protože Skype for Business bude rychle vyřazen.

Tento režim se vztahuje k řadě situací, především pokud někteří z vašich uživatelů potřebují zůstat po delší dobu u řešení Skype for Business. Přesunete tedy některé z vašich uživatelů Skype for Business Online na Teams, ale budete udržovat určitou skupinu on-premise instalací Skype for Business (SfB) na SfB serveru.

Scénář 2: Režim jednoho klienta

Alternativně můžete mít některé uživatele v režimu ostrovů a budete chtít vyřadit určitou sadu uživatelů z řešení Skype for Business. Tento přístup také poskytuje rychlý start s Teams, ale nabízí pouze základní možnosti pro chatování a telefonování, zatímco se budete nacházet v režimu přechodu.

Scénář 3: Pouze skupinová spolupráce

Režim pouze skupinové spolupráce je nejlepším pro ty organizace, které mají potřeby a technologické požadavky, která zatím nemůže Teams splnit. Může jít o pokročilé potřeby v oblasti dodržování legislativy, kvůli kterým organizace jako celek potřebuje zůstat u on-premise řešení Skype for Business.

Koncovým uživatelům tento scénář umožňuje aktivovat si části Teams pro skupinovou spolupráci, ale zasílání zpráv zůstane ve Skype for Business.

Scénář 4: Režim skupinové spolupráce a schůzek

Stejně jako v předchozím případě je režim skupinové spolupráce a schůzek vhodný pro ty organizace, které potřebují po delší dobu zůstat u on-premise řešení Skype for Business, nebo používají pro schůzky služby třetí strany.

Tento scénář vám umožní ihned začít s částí skupinové spolupráce Teams včetně WebRTC pro interaktivní schůzky, ale chat, stejně jako v režimu skupinové spolupráce, zůstane ve Skype for Business.

Vaše další kroky

Pokud si stále nejste jisti, jak začít vaši cestu k Microsoft Teams určitě se na nás obraťte.

Můžete spolupracovat se společností SoftwareONE a jejím týmem pro sjednocenou komunikaci na využití našich schopností ohledně plánování upgradu na Microsoft Teams. Můžeme vám pomoci určit nejlepší plán přechodu na Teams na základě potřeb vaší firmy i technologických požadavků v oblasti jednotné komunikace.