Office 365 – Jeden nájemce, více lokalit

1 září, 2018
SoftwareONE Czech Republic

Autor

SoftwareONE Czech Republic

Když navrhujeme řešení Office 365 pro zákazníky SoftwareONE, jsou návrh a lokalita nájemců Office 365 často řízeny požadavky na ochranu dat a dodržování zákonných nařízení a předpisů. Pro organizace působící v rámci jedné země nebo regionu je to často jednodušší úkol než u velkých organizací, operujících ve více regionech po celém světě. V tomto scénáři může mít každá ze zemí vlastní požadavky na umístění dat, což zpravidla vede ke komplikovanějším nasazením Office 365 než v případech, kde je požadován jen jediný, globální nájemce. V této situaci mohou být nepoužívaná data uložena pouze v rámci prvotně nakonfigurovaného regionu nájemce Office 365, což může potenciálně znamenat, že bude, pro splnění zákonných požadavků, zvažováno více nájemců Office 365, nebo budou vybrané služby Office 365 deaktivovány.

ABYCHOM SI ILUSTROVALI TENTO PROBLÉM, ZVAŽME NÁSLEDUJÍCÍ SCÉNÁŘ:

CloudCorp je rozsáhlá globální organizace se sídlem mimo Spojené království, s rozsáhlými aktivitami ve Spojených státech a Austrálii. Existuje jeden nájemce Office 365, který ukládá nepoužívaná data v datových centrech Office 365 ve Spojeném království. CloudCorp US a CloudCorp Australia musí dodržovat lokální regulace, které stanovují, že nepoužívaná data musí být uložena v místních datových centrech Office 365. Kvůli tomuto požadavku nebyly společnosti CloudCorp US a CloudCorp Australia schopny spustit službu OneDrive for Business, protože se nepoužívaná dat ukládají v datových centrech ve Spojeném království.

Tento problém řeší Office 365 Multi-Geo, protože umožňuje, aby jeden nájemce ukládal nepoužívaná data v několika geografických lokalitách, v závislosti na lokacích přiřazených uživatelům. Po správném nakonfigurování jsou lokace uživatelů synchronizovány prostřednictvím služby Azure Active Directory Connect a jsou na ně aplikována Multi-Geo pravidla.

Nicméně, řešení nepoužívaných dat je jen částí příběhu Office 365 Multi-Geo. Specifická pravidla pro prevenci ztráty dat (Data Loss Prevention, DLP) a sdílení jsou konfigurovatelná, což organizacím umožňuje poskytovat lokálním pobočkám autonomii a zároveň splňovat lokální zákonné požadavky.

S touto novou funkcí může nyní CloudCorp plně využít svoje licencování Office 365 a zachovat si zabezpečení i soulad s lokálními zákonnými požadavky na nakládání s daty.

Pokud jste současným nebo potenciálním zákazníkem, a chtěli byste se více pobavit o Office 365, kontaktujte prosím tým SoftwareONE.