Náklady na cloud: Získejte kontrolu a investujte rozumně

29 října, 2019
Roman Kvapil

Autor

Roman Kvapil

Cloud Consultant společnosti SoftwareONE Czech Republic

Praktické přínosy cloudu pro digitální transformaci firem jsou zřejmé a mnohokrát ověřené. Pokud ale cloudové služby nejsou správně řízeny, výrazně se snižuje jejich efektivita a návratnost financí, které do nich firmy investují.

Nezávislé studie, zkoumající efektivitu využívání cloudu, zjišťují, že organizace utrácejí za služby veřejného cloudu dvakrát až třikrát více než očekávaly, a že se až 80 % podniků potýká s řízením svých nákladů na cloud. Také se ukazuje, že až 35 % z nákladů na cloud je kvůli nedostatečnému přehledu a řízení investováno zbytečně.

Umíte odpovědět na tyto otázky?

Jak sledujete vy vaše náklady na cloudové služby?

Jak rozdělujete náklady na cloud příslušným divizím, oddělením nebo projektům v rámci vaší organizace?

Mnoho z organizací, se kterými mluvíme, investuje do cloudu, ale zároveň očekává výrazně vyšší náklady na cloud, vlivem nedostatečného přehledu a neefektivního sledování v rámci jednoho či více poskytovatelů cloudových služeb. Organizace po celém světě přitom velmi rychlým tempem nasazují řešení založená na cloudu. Například agentura Gartner uvádí, že více než 1,3 bilionů dolarů investovaných do IT bude ovlivněno organizacemi, přesouvajícími své investice do cloudu, což povede k tomu, že se do roku 2022 přesune do cloudu 28 % investic podniků (oproti 19 % v loňském roce).

Platforma PyraCloud

Podívejte se, jak vám může platforma PyraCloud pomoci řídit a spravovat rozpočet a náklady na cloud, ale také vám pomůže řídit váš kompletní životní cyklus softwaru, od nákupu až po obnovu či vyřazení, v rámci vašich kompletních on-premise a cloudových prostředí.

Pokud se chcete o platformě PyraCloud dozvědět více, podívejte se na naše další články, stáhněte si naši brožuru nebo si poslechněte záznam webináře. Zjistíte například, jak dostat náklady na cloud pod kontrolu, poradíme vám také Osvědčené postupy pro snížení a řízení nákladů na cloud a doporučíme, jak se připravit na sofwarový audit.

Můžete také kontaktovat naše konzultanty, kteří vaší organizaci pomohou plně realizovat podnikatelské přínosy cloudu!