Ukončení dostupnosti Skype for Business Plan 2

30 května, 2019
Markéta Branbergerová

Autor

Markéta Branbergerová

SAM Consultant společnosti SoftwareONE Czech Republic

Vzhledem k podpoře přechodu zákazníků na Microsoft Teams oznámil Microsoft ukončení samostatného prodeje řešení Skype for Business Online Plán 2.

Zákazníci, kteří si již zakoupili samostatné předplatné Skype for Business Plán 2, budou mít ke službě přístup až do vypršení předplatného. Změny se netýkají zákazníků s předplatnými sad Office 365 nebo Microsoft 365.

Přechod na Microsoft Teams

Zákazníci, aktuálně využívající samostatný Skype for Business Plán 2, by měli zvážit přechod na některou z variant služeb Microsoft 365 nebo Office 365, aby získali přístup k Microsoft Teams, který úspěšným nástupcem Skype for Business Online Plán 2.

Teams si nyní můžete vyzkoušet

V dlouhodobém horizontu Microsoft produkt Skype for Business zcela ukončí a nahradí jej právě řešením Microsoft Teams. Společnost Microsoft přitom nabízí různé možnosti, jak zajistit, aby tento přechod proběhl zcela hladce. Technická implementace je přitom jen jednou z překážek na této cestě. Přechod bude ale skutečně úspěšný pouze tehdy, budou-li zaměstnanci součástí tohoto procesu od samého počátku, například prostřednictvím školení nebo jasné komunikační strategie. Právě to je nejjistější způsob, jak objasnit přínosy Microsoft Teams, jako je například strategie týmové spolupráce, v rámci celé firmy.

Neváhejte a vyzkoušejte si Microsoft Teams již nyní. Pro předplatitele Office 365 plánů a Microsoft 365 plánů je trial verze dostupná přes váš tenant.

Podpoříme váš přechod na Microsoft Teams

Více o řešení Microsoft Teams a jak jej správně nasadit a řídit najdete v našich dalších článcích.

Pro více informací vám jsou k dispozici naši odborníci a konzultanti!