Změna výchozího nastavení verzování v rámci OneDrive pro firmy a týmových webech SharePoint Online

5 září, 2018
Petr Rosol

Autor

Petr Rosol

Cloud Consultant společnosti SoftwareONE Czech Republic

Společnost Microsoft připravila aktualizaci, která přináší upravené nastavení verzování v rámci OneDrive pro firmy a v týmových webech SharePoint.

Díky aktualizaci nebudou mít uživatelé možnost dále zakazovat verzování dokumentu. Nemožnost provést tento zákaz může mít za následek ztrátu důležitých dat a možnosti, jak je obnovit.

Aktualizace bude dostupná všem zákazníkům s Office 365. Pokud se ale rozhodnete, máte možnost tuto aktualizaci vynechat a uživatelům tak možnost zakázat verzování dokumentů ponechat. Této možnosti lze využít už ale jen do 30. září 2018 a je nutné použít SharePoint Online Management Shell Cmdlet.

Doporučený postup

Příkaz: Get-SPOTenant / Set-SPOTenant

Parametr: EnableMinimumVersionRequirement

Pro odmítnutí změny použijte příkaz: C: \> Set-SPOTenant -EnableMinimumVersionRequirement $ False

Existující knihovny, které mají povolené verzování, ale jsou nastaveny tak, aby si uchovaly méně než sto hlavních verzí, budou aktualizovány pro zachování nového minima verzí (100). Knihovny, které již mají nastaveno zachovávání stovky nebo více verzí, nebudou touto změnou ovlivněny, a to včetně těch, jež mají výchozí nastavení na pět set verzí.

Toto samozřejmě zvyšuje náročnost na využití datového úložiště v SharePointu, na což ovšem reaguje jeho již dříve oznámené navýšení.

Po uvedeném datu nebude již stránka nastavení knihovny dokumentů podporovat možnost zakázat verzování nebo je nakonfigurovat tak, aby si uchovala méně než sto verzí. Rozhraní API pro vývojáře však stále umožní nastavení libovolného počtu verzí i zakázání verzování.

Uvedený příkaz vyžaduje vlastnictví SharePoint Online Management Shell (ve verzi 16.0.7918.1200 nebo novější). Stáhnete jej ZDE.

Pro naše zákazníky připravujeme v SoftwareONE i přehled dalších novinek, včetně možností použití v prostředí jejich organizace. Zjistěte více o službách, které vám pomohou s maximalizací využití cloudových technologií. Stačí nás kontaktovat!